reklama

Nowy fast food w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 06.03.2023 16:17, eł

Na wydzierżawionej przez andrychowski magistrat działce powstaje nowy fast food.

Nowy fast food w Andrychowie

W czasach PRL-u w każdym mieście bez trudu można było znaleźć budkę z zapiekankami. Obecnie serwowane są różne warianty tego przysmaku, znacznie bogatsze w składniki niż ta podstawowa wersja z pieczarkami i serem. Dzisiejsze zapiekanki kuszą rozmaitymi, często zaskakującymi smakami.

W niektórych punktach gastronomicznych w Andrychowie można kupić bardziej lub mniej klasyczne zapiekanki, ale nie ma niczego podobnego do budek czy przyczepek, w których serwowało się wyłącznie ten rodzaj ulicznego jedzenia. Ani tym bardziej czegoś w rodzaju osławionego Okrąglaka na krakowskim Kazimierzu, do którego ustawiają się długie kolejki turystów. Oczywiście, na to, by w Andrychowie powstało równie kultowe miejsce z zapiekankami, jak to w Krakowie, raczej nie ma co liczyć, ale przynajmniej coś w tej dziedzinie drgnęło.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że andrychowski magistrat wydzierżawił na trzy lata małą działeczkę obok krytej pływalni pod przyczepę gastronomiczną. Dzierżawcą jest firma Multi Sport z Barwałdu Górnego, która prowadzi zajęcia na basenie. A teraz będzie też sprzedawała zapiekanki z przyczepy ustawionej w pobliżu wejścia do budynku pływalni. Trudno powiedzieć, czy okażą się smaczne, ale na pewno nie zabraknie chętnych, by to sprawdzić. W sąsiedztwie nowego punktu gastronomicznego znajdują się (prócz krytej pływalni) dwie szkoły, różne firmy, a także bloki mieszkalne. Niedaleko jest też kościół.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy