reklama
reklama

W pożarze stracił warsztat, musi zaczynać od zera

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 09.02.2023 13:00, eł
Stolarz niedawno otworzył własną działalność, zainwestował w nią całe oszczędności. Nie zostało z tego nic...
W pożarze stracił warsztat, musi zaczynać od zera

Sławomir Turała z Choczni to prawdziwy pechowiec. Na wiosnę ubiegłego roku założył własną działalność gospodarczą. Zaledwie jego firma zaczęła zdobywać renomę, wszystko poszło z dymem – warsztat, maszyny i narzędzia, a przede wszystkim marzenia...

Mężczyzna jest stolarzem meblowym. Niespełna rok temu zainwestował wszystkie oszczędności w urządzenie w budynku gospodarczym warsztatu, dzięki czemu mógł rozpocząć pracę na własny rachunek. Niełatwo było zaistnieć w tej branży w pobliżu takiego zagłębia meblowego, jakim jest Kalwaria Zebrzydowska, jednak Sławomir Turała ciężko pracował, by zyskać renomę i klientów. Wszystko szło dobrze, aż do czasu feralnej nocy z wtorku na środę. Wieczorem 7 lutego w jego warsztacie rozgorzał pożar (o którym wówczas pisaliśmy).

Ogień poczynił ogromne straty. Doszczętnie spłonął materiał na zamówione meble, z budynku pozostała tylko jego murowana część, zniszczeniu uległy wszystkie maszyny i narzędzia. Sławomirowi nie zostało dosłownie nic. - Zaczynam od zera. Teraz najważniejsze jest kupno nowych narzędzi, znalezienie nowego warsztatu i wykonanie zamówień, które spłonęły – podkreśla stolarz.

Ale to wszystko niemało kosztuje, a Sławomir Turała praktycznie nie ma oszczędności. Odkąd rozpoczął własną działalność, nie zarabiał tyle, by odkładać na czarną godziną jakieś większe kwoty. Większość pochłaniały bieżące wydatki. Nie mając innego wyjścia, zdecydował się założyć zbiórkę w Internecie. Ma nadzieję, że dzięki niej uda mu się zebrać przynajmniej 50 tys. zł, choć straty, które poniósł, są dużo większe. Zrzutka odbywa się tutaj.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Gość,, , 12.02.2023 13:44

A co z tymi co założyli swoją działalność, wzięli kredyty i zbankrutowali? Ci wszyscy jakoś nie żebrzą na zbiórkach i marzenia też mieli ani odszkodowania z PZU nie wezmą. Niektórzy już stali się żenujące a te zbiórki to już trendy nastało.

Koniczynka, 09.02.2023 17:40

Czy już codziennie na mam newsa będzie prezentowana jakaś zbiórka??? Portal zszedł na psy. Jest ubezpieczony od pożaru w PZU to na co ta zbiórka??? Każdy ma marzenia... Moja Pani z matematyki swego czasu chciała... Gwiazdkę z nieba.