reklama
reklama

Wiadomo już, kiedy wejdą w życie zmiany w andrychowskiej komunikacji gminnej

Gospodarka, Wiadomości, 06.02.2023 18:45, eł

Chodzi o droższe bilety jednorazowe oraz wprowadzenie opłaty dla uczniów i studentów.

Wiadomo już, kiedy wejdą w życie zmiany w andrychowskiej komunikacji gminnej

Wprawdzie Rada Miejska w Andrychowie decyzję w sprawie podwyżek cen biletów w komunikacji gminnej podjęła już 26 stycznia, ale zmiany nie weszły w życie od razu. Mogło to nastąpić bowiem dopiero po upływie 14 dni od ogłoszenia uchwały w tej sprawie na łamach Dziennika Urzędowego Województwa Małopolskiego.

Teraz już wiadomo, kiedy ten okres upłynie i nowe zasady zaczną obowiązywać. Uchwała została zamieszczona w Dzienniku Urzędowym 6 lutego. Oznacza to, że wyższe ceny za bilety i opłaty za przejazd dla uczniów i studentów zostaną wprowadzone 21 lutego.

Co się zmieni? Bilet normalny jednorazowy będzie kosztował 3,50 zł (zamiast 3 zł, jak to jest obecnie). Uczniowie i studenci, którzy aktualnie jeżdżą za darmo, będą płacili za każdy przejazd złotówkę. Chyba że zdecydują się na bilet miesięczny za 40 zł. Tyle samo wyniesie cena biletu miesięcznego dla emerytów i rencistów od 60 do 74 lat. Seniorzy, którzy ukończyli 75 lat nadal będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów.

Nowością jest również to, że wszystkie bilety miesięczne będą obowiązywały na linie łączone. Czyli, jeśli ktoś zwykle jeździ jedną z nich, ale czasem także innymi, będzie mógł korzystać na wszystkie z tego samego biletu. Koszt normalnego biletu miesięcznego wyniesie 120 zł.reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mega-fon, 06.02.2023 23:27

Lenistwo niestety kosztuje, zawsze można pospacerować, nawet taka "Koniczynka" by mogła, ale woli twórczość zaczepną, to szkoła pewnej partii, może zaocznie uczęszczała?

Koniczynka, 06.02.2023 21:08

A pasażer który wsiada do...jedynki... przy poczcie i wysiada na włókniarzy za bilet ile płaci??? 0.50 gr. ??? Bo spędza w autobusie dwie minuty.