reklama
reklama

Przewoźnik twierdzi, jakoby ograniczył ilość połączeń z powodu nieuczciwej konkurencji

Gospodarka, Wiadomości, 03.02.2023 15:07, eł
Internauci piszą, że najpierw sam wykończył innych konkurentów.
Przewoźnik twierdzi, jakoby ograniczył ilość połączeń z powodu nieuczciwej konkurencji

Niedawno informowaliśmy, że przewoźnik Bus Janiso drastycznie wręcz ograniczył ilość połączeń na linii Bielsko-Biała - Kraków. Ta firma jest monopolistą na trasie łączącej te miasta (przez Kęty, Andrychów i Wadowice). Dla niezmotoryzowanych mieszkańców miejscowości leżących między Bielskiem a Wadowicami jej busy są jedyną formą transportu drogowego, którą mogą dostać się do stolicy Małopolski. Nie przeszkadza to przewoźnikowi zrzucać winy za swe działania na konkurencję.

Bus Janiso ma ją tylko na niektórych odcinkach trasy – między Bielskiem-Białą i Andrychowem oraz między Wadowicami i Krakowem. Na pierwszym z wymienionych kursują wygodne, duże autobusy Komunikacji Beskidzkiej. I to właśnie do niej ma pretensje prywatny przewoźnik.

Na antenie Radia Bielsko przedstawiciel firmy Bus Janiso (który nie zechciał się przedstawić), powiedział: - Ograniczanie kursów jest spowodowane niską rentownością. Duży wpływ ma tutaj nieuczciwa konkurencja Komunikacji Beskidzkiej, która jeździ na cenach nierynkowych. No bo, jeżeli u nas bilet z Bielska do Andrychowa kosztuje siedem czy osiem złotych, a przy dzisiejszych cenach powinien już być po dziewięć, dziesięć złotych, to u nich kosztuje pięć złotych.

Stwierdził, że część kursów została zawieszona na czas ferii, ale te, które są nierentowne, już nie zostaną przywrócone. – Paliwo w ostatnim czasie podrożało, wszystkie koszty idą do góry, a my nie dostajemy dofinansowań z żadnej gminy. Kursy są utrzymywane z wpływów od pasażerów – zaznaczył.

Wiceprezes Komunikacji Beskidzkiej Paweł Sadza na jego zarzuty odparł: - My jesteśmy spółką komunalną, podmiotem publicznym, więc mówienie o tym, że my jakąś nieuczciwą konkurencję wprowadzamy, jest co najmniej policzkiem. Realizujemy wszystko zgodnie z taryfą zatwierdzoną przez naszego właściciela - Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny, czyli związek jednostek samorządu terytorialnego, którym w swoim zakresie ma organizację komunikacji publicznej.

Jak dodaje, związek otrzymuje dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. – Natomiast ja nie widzę tu nigdzie nieuczciwej konkurencji. To, że cena jest niższa, to po to, by ludzie przesiedli się z samochodów do autobusów – podkreślił.

Na facebookowej stronie Radia Bielsko rozgorzała ożywiona dyskusja na ten temat, w której internauci podkreślają różne uchybienia firmy Bus Janiso, znanej między innymi z niestosownego zachowania kierowców i jazdy niezgodnej z rozkładami. I przypominają jej właścicielowi, że najpierw to on „wykończył” swoich konkurentów…reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rybka, 04.02.2023 10:09

Wracając do układów to w Andrychowie na ul Batorego w bloku socjialnymprzy wodociągach też są jakieś układy gdzie są kontrolę i monitorowanie tego bloku a zwłaszcza osób które tam mieszkają przecież tam mieszkają małe dzieci a ci co chwilę kogoś zapraszają na popijawę tam się nie da przejść wieczne zaczepki jest to zgłaszane Policji ale nikt nie wie co mają zrobić z takimi osobami i taka kartoteka zapchaną dlaczego osoby z domu dziecka czy rodziny zastępczej mieszkają sobie tak swobodnie z rodzinami i małymi dziećmi to żadna tajemnica że osoba wychowana przez taką placówkę ma skrzywioną psychikę już na stałe łącznie z tym samym jest zagrożeniem zwłaszcza dla małych dzieci dlaczego takie osoby nie mieszkają w całkiem innych budynkach pod zetelną kontrola w niedzielę ma być telewizja TVN to dobry moment żebyśmy my mieszkańcy Andrychowa zaapelowali w tej stacji TVN o tym bloku sicjialnym na Batorego co tam się wyprawia a właściwie co duża większość osób tam zamieszkałych wyprawia to to nie do pojęcia a tym bardziej że nowy blok nr 2 obok jest już zrobiony i komu nowe mieszkania pójdą takim podobnym osobom jak mieszkają w tym pierwszym bloku my Mieszkańcy Andrychowa nie pozwólmy na to niech te mieszkania są dla dzieci rodzin z czystą kartą niech w tych blokach nie mieszkają osoby problematyczne bądź chore w stopniu niezrozumiałym dla otoczenia funkcjonalnego bo to logiczne że się godzi a dwa jest bardzo Niebezpieczne dla małych zwlasza dzieci tam powinny być kamery po kilka z każdej strony i baczne kontrolę u każdego mieszkańca w drzwiach codzienne nie pojedyncze przecież tam mieszkają dzieci i są tam takie osoby co chcą mieć spokój a nie że w bloku będą zaczepki i większe siejący złośliwości chore ludzie są z Andrychowa takie sprawy szybko wychodzą na światło dzienne nie bądźmy obojętni w tym bloku mieszkają małe dzieci które obowiązkowo chcą mieć spokój ale jak żyć z takimi w większości osobami?????????

oryginalnynick, 04.02.2023 08:50

Janiso nie ma układu w Bielsku-Białej nie potrafi zablokować uczciwej konkurencji to z rozpaczy ruszył do mediów żalić się jaki jest solidną firmą przewozową a inni chcą go pozbawić klientów.janiso jesteś najgorszym przewoźnikiem jaki jest i będziemy robić wszystko żebyś został usunięty z tej trasy a każdy układ kiedyś się skończy

szpp, 04.02.2023 06:52

przemuś j. wstydzi się swojego nazwizka?nie dziwota

annap, 03.02.2023 20:37

Brawo Komunikacja Beskidzka i ich normalne ceny! Precz z Janiso!!!

cath, 03.02.2023 19:09

Jak to było? Gdybym nie wiedział ze to głupota pomyślałbym ze prowokacja.Janiso wykończył konkurencje teraz nowi konkurenci mu przeszkadzają .Inter-Palm -czyste autobusy , podróż w normalnych warunkach i bus Janiso „ puszka skumbrii w tomacie” No i ostał się Janiso niestety .Zaskakujący jest niegdysiejszy sprzeciw burmistrza Kalinskiego ale busy Janiso jeżdżą na liniach wadowickich pewnie nieprzypadkowo.Jeżdżąc po Europie zastanawiam się czym zasłużyliśmy sobie na ten patologiczny rodzaj transportu ?

Koniczynka, 03.02.2023 18:16

Janisku gdzie masz rozkłady jazdy na przystankach???? Dlaczego w sposób karygodny i skandaliczny traktowałeś konkurencję i pasażerów??? Czekamy na odpowiedź. Prokuratura zaraz zaglądanie i przyjrzy się odpowiednim osobom. Wzywajcie ITD na każdej trasie jeśli coś jest nie tak z kierowcą lub z busami.

Koniczynka, 03.02.2023 18:14

Janiso,cwaniaczku a zapomniałeś jak w sposób karygodny i skandaliczny traktowałeś konkurencję i jeździłeś za złotówkę???!!! Taki jesteś cwaniak to teraz jeździj za złotówkę!!! A jak nie to pora zwijać żagle. Ludzie omijajcie te busy firmy janiso. Pora zlikwidować tego przewoźnika. Koniec janiso i bezprawia!!!

Gość, 03.02.2023 18:06

Złodziej krzyczy: "Łapać złodzieja"