reklama
reklama

Tkacka do remontu! Są duże szanse na nowy asfalt w tym roku

Gospodarka, Wiadomości, 03.02.2023 12:16, eł
Stan tej ulicy od dawna pozostawia wiele do życzenia...
Tkacka do remontu! Są duże szanse na nowy asfalt w tym roku

Ulica Tkacka w Andrychowie jest ruchliwą drogą powiatową. Jej „powodzenie” wśród kierowców zdecydowanie wzrosło, odkąd w zimie ubiegłego roku otwarty został łącznik, który bezpośrednio z niej prowadzi do ulicy Krakowskiej. Nie wpływa to zbyt dobrze na stan pokrywającego ulicę asfaltu, już wcześniej mocno sfatygowanego.

Ruch na ulicy Tkackiej w Andrychowie jest obecnie niemal tak duży, jak w 2020 roku, gdy trwała rozbiórka starego mostu nad Wieprzówką i budowa nowego. Wtedy bowiem ta droga stanowiła jedną z możliwości dostania się na ulicę Beskidzką, której początkowy odcinek był zamknięty dla kierowców. Tymczasem nawierzchnia jezdni lata świetności dawno ma już za sobą. Pokrywa ją mozaika łat różnej wielkości, a jazda po nich nie należy do przyjemności.

Wszystko jednak wskazuje na to, że już wkrótce skończy się udręka korzystających z niej kierowców. – Będziemy robić wszystko, aby ulica Tkacka w tym roku została wyremontowana na całej długości. A raczej, by powstała na niej nowa nakładka asfaltowa, bo remont to bardzo obszerne pojęcie – wyjawiła nam wicestarosta Beata Smolec. Wprawdzie w tegorocznym budżecie powiatu nie ma jeszcze zarezerwowanej żadnej kwoty na ten cel, ale to jeszcze nic straconego. – Na szczęście rok jest długi i mogą się pojawić dodatkowe środki, które umożliwią tę inwestycję. Jest na to bardzo duża szansa – zapewnia zastępczyni starosty.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 03.02.2023 19:32

Jest też wiele miejsc w gminie gdzie droga -mimo, że gminna- nie posiada asfaltu ani odwodnienia, ani pobocza, ani ciągu pieszego, ani ścieżki rowerowej, lecz wyłącznie wysokich standardów średniowiecznych gminną nawierzchnię księżycową z łupków targanickich, w której o zasypianie dziur co rok trzeba żebrać u sołtysów, sługusów Żaka. Taka gmina...

Koniczynka, 03.02.2023 18:23

Ta droga jest w dobrym stanie. Zero dziur a wy chcecie nowy asfalt kłaść, po co??? Jest wiele innych dróg w stanie tragicznym gdzie kierowcy czekają na remonty.