reklama

Przed końcem dnia może napadać 10 centymetrów śniegu

, MAGAZYN, Wiadomości, 03.02.2023 11:04, eł

Na razie prószy dość leniwie, ale synoptycy zapowiadają intensywne opady.

Przed końcem dnia może napadać 10 centymetrów śniegu

Synoptycy zapowiadają na piątek (3 lutego) intensywne opady śniegu w całym naszym regionie, które mają trwać aż do godziny 21.00. Pokrywa śnieżna może się zwiększyć o około 10 cm! Czy rzeczywiście tak będzie?

W powiecie wadowickim i oświęcimskim mają być dzisiaj temperatury dodatnie, nawet do 4oC, zatem raczej nie ma ryzyka, że na ulicach i chodnikach wyrośnie dziesięciocentymetrowa warstwa śniegu. To, co spadnie, powinno szybko topnieć. Na razie tak to właśnie wygląda - śnieg prószy, ale w zetknięciu z asfaltem czy kostka brukową topnieje.

Jednak w powiecie suskim sytuacja zapewne będzie inna. Tam z reguły jest zimniej niż w wadowickiem i już wczoraj panowały spore utrudnienia na zaśnieżonych drogach w okolicach Makowa Podhalańskiego oraz Jordanowa. Dzisiaj może być nawet gorzej. Wprawdzie w samej Suchej Beskidzkiej temperatura ma dzisiaj wynosić od 0 do 2 oC, ale w Jordanowie jest lekki mróz, a śniegu tam już teraz nie brakuje.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy