reklama

Szpital niebawem zniknie z powierzchni ziemi. Wiemy, co tam powstanie

, Gospodarka, Wiadomości, 03.02.2023 13:27, EŁ/WB

Są plany na to, jak czasowo wykorzystać plac po rozbiórce.

Szpital niebawem zniknie z powierzchni ziemi. Wiemy, co tam powstanie

Tydzień temu Starostwo Powiatowe w Wadowicach podpisało umowę z wykonawcą rozbiórki starych szpitalnych zabudowań w tym mieście. Prace właśnie się rozpoczynają, choć na razie niewiele widać, prócz biało-czerwonych taśm otaczających przeznaczone do wyburzenia obiekty i tabliczek zakazujących wstępu na cały teren.

Rozbiórkę prowadzi spółka Akpe Group z Katowic, która wygrała przetarg. Jej pracownicy już działają na miejscu, aczkolwiek na razie wewnątrz budynków. Zajmują się między innymi usuwaniem instalacji i elementów wyposażenia, które pozostały jeszcze w środku. Cały kompleks szpitalnych zabudowań ma zniknąć z powierzchni ziemi do 27 lipca. Wykonawca rozbiórki ma za zadanie również uporządkować cały teren.

Jak pisaliśmy tydzień temu, władze powiatu mają kilka pomysłów na jego wykorzystanie, lecz na razie skupiają się na innych, pilniejszych sprawach. Dzisiaj jednak wicestarosta Beata Smolec wyjawiła nam, że w okresie przejściowym, zanim zapadnie ostateczna decyzja, jak zagospodarować ten teren, powstanie tam parking. To doskonała wiadomość dla turystów, mieszkańców miasta, a także osób, które w nim pracują i robią zakupy. W centrum Wadowic jest bowiem duży problem z niedostatkiem miejsc postojowych.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 03.02.2023 18:02

Hmm specjaliści twierdzą coś zupełnie przeciwnego .Szpitali nie opłaca się remontować tylko buduje się nowy na uboczu miasta.Zywiec to najlepszy przykład.

Koniczynka, 03.02.2023 17:21

Szpital stary walić a w nowy pompować miliony. Z tą różnicą że stary szpital to było coś, mury pancerne. Placówka nadal miała istnieć ale ktoś miał kaprys by go zrównać z ziemią. Wystarczyło wymienić okna, elewację zrobić i szpital miał dalej funkcjonować.