reklama
reklama

Trwają prace związane z rozbudową szpitala

Gospodarka, Wiadomości, 04.02.2023 09:49, eł

Budowa, razem z niezbędnym wyposażeniem nowych pomieszczeń pochłonie blisko 40 mln zł.

Trwają prace związane z rozbudową szpitala

Już ponad pół roku trwa rozbudowa Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Polega ona na nadbudowie pawilonu E o dwa dodatkowe piętra, które mają być wykończone jeszcze w tym roku. Jak na razie, prace idą zgodnie z planem.

Wspomniany pawilon pierwotnie miał pięć kondygnacji. Co znajdzie się na dwóch nowych? Na szóstej ma się mieścić ośrodek szybkiej diagnostyki i terapii krótkoterminowej. Będą tam na przykład realizowane świadczenia w ramach chirurgii jednego dnia. Na to piętro zostaną też przeniesione pracownie diagnostyki kardiologicznej, endoskopii i USG. A w razie kolejnej fali COVID-19 lub pojawienia się innej epidemii, można będzie przeznaczyć tamtejsze sale operacyjne do zabiegów dla osób zakażonych, dzięki czemu blok operacyjny pozostanie do dyspozycji pozostałych pacjentów.

Natomiast na najwyższe piętro przeniesione zostaną obydwa oddziały chorób wewnętrznych, obecnie rozdzielone pomiędzy dwa pawilony. Ich standard bardzo się różni. Oddział ulokowany w jednym ze starszych budynków nie spełnia aktualnych wymogów. Przeniesienie go do nowych, odpowiednio przystosowanych pomieszczeń rozwiąże te problemy.

Koszt robót budowlanych ma nieco przekroczyć 32,4 mln zł. Na ich realizację udało się pozyskać 15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Podobną kwotę dołoży do inwestycji powiat wadowicki. Ale koszty budowy to nie jedyne, które są potrzebne, by nowe piętra spełniały swoją rolę. Według ubiegłorocznych wyliczeń szpitala, zakup niezbędnego wyposażenia może pochłonąć 7 mln złFoto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 04.02.2023 21:44

Teraz poprawili czyli dobili.

tomekx, 04.02.2023 20:38

Niestety pod rządami pPIS służba zdrowia została doprowadzona niemal do ruiny.

tomekх, 04.02.2023 18:27

@Tyci normalnie. Spróbuj przez jeden dzień nie być chamem to może ci się uda.

Tedi, 04.02.2023 16:38

Jak to coś można nazwać szpitalem,lekarzy lekarzami, a pielęgniarki pielęgniarkami