reklama

Trzy nowe linie autobusowe w powiecie wadowickim – dwie już od poniedziałku

, Gospodarka, Wiadomości, 04.02.2023 07:53, eł
Ostatnia ruszy w kolejnym tygodniu.
Trzy nowe linie autobusowe w powiecie wadowickim – dwie już od poniedziałku

Starostwo Powiatowe w Wadowicach uruchamia ostatnie z zapowiadanych linii, dofinansowanych z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Pierwotny zamiar był taki, że wszystkie ruszą z początkiem stycznia, ale nie udało się go zrealizować.

Jak nam tłumaczył starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, wynikało to z tego, że większość gmin, które również miały dofinansować te linie, nie podjęła odpowiednio wcześnie uchwał w tej sprawie. Ostatecznie jednak, choć ze sporym opóźnieniem, dopełniły tych formalności, a w Starostwie Powiatowym podpisane zostały umowy z przewoźnikami.

Od 1 lutego kursują busy na trasie z Wadowic do Andrychowa przez Wieprz, zaś w najbliższy poniedziałek (6 lutego) ruszą dwie kolejne linie, łączące stolicę powiatu wadowickiego ze Spytkowicami (przez Zygodowice) oraz Bachowicami i Miejscem. Na każdej z nich przewidziano 10 kursów w jedną stronę od poniedziałku do piątku oraz 4 w soboty, a także po 2 w niedziele i święta.

W kolejny poniedziałek, czyli 13 lutego ruszy ostatnia z planowanych linii: Wadowice – Wyźrał – Brzeźnica. W jej przypadku ilość kursów będzie taka sama, z jednym istotnym wyjątkiem – busy nie będą w ogóle jeździły w niedziele i dni świąteczne.

Rozkłady jazdy dla wszystkich trzech linii dostępne są tutaj. Niebawem powinny pojawić się również na przystankach.


Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy