reklama

Tą andrychowską ulicą sporo osób porusza się nieprawidłowo. Dlaczego?

MAGAZYN, Wiadomości, 10.10.2023 20:05, eł

Komendant Straży Miejskiej wyjaśnia.

Tą andrychowską ulicą sporo osób porusza się nieprawidłowo. Dlaczego?

Po przebudowie ulicy Olszyny w Andrychowie nie wszyscy wiedzą, jak należy się nią poruszać. Problem polega na tym, że teraz tylko po jednej jej stronie znajduje się chodnik dla pieszych, a po drugiej jest wyłącznie ścieżka rowerowa. Niektórzy jednak zupełnie tego nie respektują. Chodzą obiema stronami i – co gorsza - strofują prawidłowo jadących rowerzystów...

Komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz wyjaśnia zawiłości przepisów ruchu drogowego na ulicy Olszyny. – Prawa strona tej ulicy przeznaczona jest wyłącznie dla rowerzystów. Oznaczona jest znakiem C-13 koloru niebieskiego „droga dla rowerów”. Każdy pieszy, który opuszcza rondo, wchodząc na ulicę Olszyny, ma obowiązek skręcić w lewo, przejść przez przejście dla pieszych i poruszać się jej lewą stroną – podkreśla komendant.

Jak dodaje, tylko w wyjątkowych sytuacjach piesi mogą chodzić trasą oznaczoną jako droga dla rowerów. Jest tak w miejscach, gdzie nie ma chodnika ani pobocza lub korzystanie z nich jest z jakiegoś powodu niemożliwe (na przykład w czasie prac remontowych). Ale wówczas osoba, która chodzi dróżką dla jednośladów, musi ustępować pierwszeństwa rowerzystom. Na ulicy Olszyny takiej sytuacji jednak nie ma. Tam piesi mają chodnik, a rowerzyści własną dróżkę.

Zobaczcie nagranie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Sylwester, 16.10.2023 07:21

Po prawej stronie jest pomnik Matki Boskiej przy którym gromadzą się wierni na majówkach.Najczęściej są tam panie w słusznym wieku. Jak rozumiem babcie mają tam dojechać rowerem !

tender, 10.10.2023 20:10

Ulepszyli! A ludzie se chodzą jak chodzili - od zawsze...