reklama
reklama

Labirynt, wieża widokowa i trasa nordic walking w Andrychowie?

Gospodarka, Wiadomości, 09.10.2023 20:14, eł

To wszystko ma powstać w ramach metamorfozy stadionu.

Labirynt, wieża widokowa i trasa nordic walking w Andrychowie?

W sobotę ogłoszone zostały wyniki naboru wniosków o dotacje w ramach ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Jak już pisaliśmy, na ogromne dofinasowanie „załapała” się gmina Andrychów, która ma otrzymać aż 15,3 mln zł na pierwszy etap prac związanych z zagospodarowaniem terenu stadionu Klubu Sportowego Beskid Andrychów.

Inwestycja ma sprawić, że zaniedbany obiekt zmieni się nie do poznania. Powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny, który będzie służył nie tylko sportowcom, choć jego główną częścią nadal pozostanie boisko piłkarskie. Nowy budynek zaplecza sportowego ma być nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny. Wszystkie trybuny zyskają zadaszenie. Boisko zostanie opasane wstęgą bieżni lekkoatletycznej z prawdziwego zdarzenia. Obiekt będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii – na dachach budynku i trybun mają być zamontowane panele fotowoltaiczne.

Dla tych, których nie interesuje piłka nożna ani lekkoatletyka, powstanie trasa nordic walking wokół stadionu. W planach jest też utworzenie miejsca piknikowego, a nawet labiryntu grabowego z wznoszącą się nad nim wieżą widokową! Gdy jesienią 2022 roku zaprezentowana została wizualizacja stadionu po planowanych zmianach, wszystko to wydawało się zupełnie nierealne. Ale w obliczu ogromnej dotacji na realizację tej inwestycji, metamorfoza stadionu zaczyna nabierać nieco bardziej realnych kształtów.

Chyba że będzie tak, jak z pałacem Bobrowskich, na remont którego gmina mogła zgarnąć prawie 13 mln zł dofinansowania. Dotacja została przyznana, jednak nie udało się z niej skorzystać, między innymi z powodu przeciągających się uzgodnień z małopolskim wojewódzkim konserwatorem zabytków. Oczywiście, w przypadku stadionu nie grożą tego typu komplikacje, ale zawsze mogą pojawić się jakieś inne…

Tak ma wyglądać stadion po metamorfozie:


A tak wygląda teraz:

Wideo: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 12.10.2023 14:21

Czy Straż Miejska zajęła się już znacznym zadymieniem terenu uwidocznym na filmie? Kontrola na rzeczonej posesji mile widziana... Ktoś z szacownych obywateli "somsiadów" może już złożył odpowiednie zawiadomienie?

mnich7979, 11.10.2023 11:53

W tym miejscu na wieży do zobaczenia widoków za bardzo nie ma lepiej taką wieże postawić na pańskiej górze tam to tak????

Archanioł Michał, 10.10.2023 12:31

@Zakolog to ta legendarna NIEZALEŻNOŚĆ portalu. Wyobraźnia podpowiada mi: za oknem szaruga, zdzisiek zagląda na wizualizacje swojej fallicznej wierzy, a tu taki klops: @Zakolog już coś nabazgrał i to uniesienie, ten czar cały pryska. Każdy by się zdenerwował ;)

Zakolog, 10.10.2023 10:16

@Archanioł Michał przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. Oni tylko swą rolę odegrali, albo po prostu słuchali rozkazów, by nasz świat nie miał wpływu na ich własny świat. O, rękę karaj, nie ślepy miecz !

88888, 10.10.2023 07:10

A po co ten parking dla niepełnosprawnych przy stawie bez dojazdu? A tam gdzie można parkować od ulicy Dombrowskiego jedno błoto to jakaś żenada.

Jan_Korba, 10.10.2023 06:59

A może oczyszczalnia ścieków, spalarnia odpadów, prawdziwa obwodnica miasta zamiast inwestycji "z czapy", byleby wydać pieniądze?

Archanioł Michał, 09.10.2023 22:00

Wieża widokowa u podnóża Pańskiej Góry. Dla zdziśka brawa. Mnie ta absurdalność bardzo się podoba. Wręcz jestem zachwycony.

Archanioł Michał, 09.10.2023 21:57

No nie ! To zaczyna być rok 1984. Nie chodzi o datę. Książka taka była. Opisywała min kolesia rządzącego przekazem medialnym. red no gratulacje ! Brawo. Brawo. ps komentarz odnośnie wycięcia komentarza @Zakooga. Wiem . wiem. jesteście NAJLEPSI. NIE POPEŁNIACIE BŁĘDÓW W SIANIU PROPAGANDY.