reklama
reklama

Ktoś ewidentnie usiłował włamać się do domu. Policja potraktowała to jako uszkodzenie mienia

Na sygnale, Wiadomości, 09.10.2023 14:14, eł

W powiecie ostatnimi czasy doszło do tylko jednego udanego włamania.

Ktoś ewidentnie usiłował włamać się do domu. Policja potraktowała to jako uszkodzenie mienia

Jak już pisaliśmy, wczoraj jeden z mieszkańców Rzyk po powrocie ze szpitala zauważył dziurę w ramie przeszklonych drzwi tarasowych swojego domu, w miejscu, gdzie znajduje się mechanizm ich otwierania.

- Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili moje podejrzenia, że była to próba włamania – twierdzi właściciel domu. Okazuje się jednak, że policja trochę inaczej podchodzi do sprawy. – Wstępnie czynności wyjaśniające prowadzone są pod kątem uszkodzenia mienia – mówi starszy aspirant Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Jak wynika z uzyskanych od niej informacji, w ostatnim czasie nie było żadnych innych prób włamania w okolicach Andrychowa. A przynajmniej nikt takich przypadków nie zgłosił, prócz wspomnianego mieszkańca Rzyk. Na terenie powiatu wadowickiego w ciągu minionych dwóch tygodni doszło do tylko jednego włamania.

Miało ono miejsce w Brodach koło Kalwarii Zebrzydowskiej. 25 września nieznani na razie sprawcy włamali się do warsztatu samochodowego, z którego wynieśli łupy o łącznej wartości około 4 tys. zł. Były to koła samochodowe, felgi aluminiowe oraz dwa podnośniki pneumatyczne.


Foto: nadesłane przez mieszkańca Rzyk


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy