reklama
reklama

Zapadła decyzja o przeniesieniu kaczek i gęsi ze stawu w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 10.10.2023 09:26, eł

Na ich życie czyha drapieżnik, którego na razie nie udało się namierzyć.

Zapadła decyzja o przeniesieniu kaczek i gęsi ze stawu w Andrychowie

Wczorajszy pogrom wśród ptactwa wodnego z Parku Miejskiego w Andrychowie, które prawdopodobnie zaatakowała wydra, przyspieszył decyzję o wysłaniu kaczek i gęsi do miejsca, w którym spędzają one zimę.

Oprócz dwóch ofiar śmiertelnych drapieżnika, o których pisaliśmy wczoraj (9 października), nie było kolejnych, aczkolwiek dzisiaj w nocy sporo osób widziało ranną kaczkę, chodzącą po Rynku, a nawet ulicy Krakowskiej. Ponadto obecność groźnego dla nich zwierzęcia sieje niemały popłoch wśród gęsi i kaczek. Uciekają znad stawu, szukając bezpieczniejszego miejsca.

- Dlatego zawnioskowaliśmy do Wydziału Ochrony Środowiska, by przyspieszyć termin przeniesienia ptactwa na zimę do Minizoo w Inwałdzie – mówi komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz. Nożna się zatem spodziewać, że w najbliższych dniach wszystkie gęsi i kaczki znikną znad stawu w Parku Miejskim.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dudaiprzyjaciele, 11.10.2023 17:43

to może miśio się przyplątał z rzyk?

Archanioł Michał, 10.10.2023 11:07

Należałoby również wnioskować o przeniesienie w bezpieczne miejsce naszej nieustraszonej i perfekcyjnej straży miejskiej . O tym, że więcej kasy na monitoring i premie dla funkcjonariuszy nie muszę pisać, to oczywista oczywistość. MASAKRA.