reklama
reklama

Konie ocalone od śmierci mają tam spokojną jesień życia, ale…

MAGAZYN, Wiadomości, 10.10.2023 08:22, eł

…zaczyna brakować środków na ich utrzymanie.

Konie ocalone od śmierci mają tam spokojną jesień życia, ale…

Wadowicka Fundacja Jowisz powstała końcem 2015 roku, by rozpowszechniać jeździectwo, ale również ratować konie przeznaczone na rzeź. Ocalone od śmierci zwierzęta wciąż dzięki niej są szczęśliwe i potrzebne, bowiem pracują podczas zajęć hipoterapii, dając dzieciom mnóstwo radości. Ale to, co są w stanie „zarobić”, nie wystarcza na pokrycie kosztów ich utrzymania.

Niedawno fundacyjne konie i alpaki musiały przenieść się do nowej stajni, a to pochłonęło ogromne kwoty. - Udało mi się znaleźć dogodne miejsce dla zwierząt, lecz koszty zrobienia wylewek, boksów, remontów, opłacenia prac remontowych, zakupienia towaru, narzędzi, potrzebnych rzeczy do budowy, czynszu - koszty całej przeprowadzki mnie przerosły – wyznaje Ewa Perlińska, założycielka i prezes fundacji.

Tymczasem samo utrzymanie koni, których w sumie jest dziewięć, kosztuje bardzo dużo. Tym bardziej takich, które zostały „wyrwane” spod topora rzeźnika. To zwierzęta stare, nierzadko schorowane. Potrzebują opieki weterynaryjnej, kowala, specjalnego żywienia, leków, suplementów diety, no i ogromnych ilości siana i słomy.

- Aby pozyskać środki na to wszystko, zajmuję się produkcją ciasteczek dla koni oraz wykonywaniem hobby horse’ów, które sprzedaję, gdzie tylko się da. Ale to ciągle za mało. Idzie zima i konie potrzebują zabezpieczenia w pasze i cieplutkich posłań w stajni – mówi Ewa Perlińska.

Kobieta założyła zbiórkę na pokrycie części kosztów siana i słomy. - Jeśli ktoś z Was jest w stanie trochę pomóc, by umilić życie moim staruszkom, proszę o wpłaty na tę zrzutkę. Mam nadzieję, że uda się uzbierać choć część kwoty potrzebnej na zakup wyżywienia – apeluje. Zbiórka odbywa się tutaj.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy