reklama
reklama

Czy w gminie Andrychów uda się rozstrzygnąć przetarg na odśnieżanie, zanim spadnie biały puch?

Gospodarka, Wiadomości, 08.10.2023 10:14, eł
Są na to jakieś szanse...
Czy w gminie Andrychów uda się rozstrzygnąć przetarg na odśnieżanie, zanim spadnie biały puch?

Dopiero miesiąc temu w Andrychowie rozstrzygnięty został przetarg na pierwsze w tym roku koszenie poboczy gminnych dróg. Gdy o tym napisaliśmy, niektórzy zaczęli spekulować, czy w takim razie odśnieżanie ruszy dopiero na wiosnę… Może jednak aż tak źle nie będzie.

Przetarg na zimowe utrzymanie dróg, chodników i parkingów w gminie Andrychów został już ogłoszony. Firmy mają czas na składanie ofert do 30 października. Są zatem szanse, że przetarg uda się rozstrzygnąć przed pierwszymi opadami śniegu. Chyba że zostanie unieważniony, podobnie jak pierwszy na koszenie poboczy…

W ostatnich latach opady śniegu rzadko pojawiają się przedwcześnie. Bywa, że trudno o nie nawet o okresie Bożego Narodzenia. Ale były czasy, iż przetarg na odśnieżanie z terminem składania ofert do 30 października byłby zdecydowanie spóźniony. Tym bardziej, iż czas jego zakończenia nie oznacza, że wykonawca zostanie wyłoniony natychmiast. Następuje to dopiero po przeanalizowaniu ofert, które w najlepszym razie może trwać kilka dni, w najgorszym – znacznie dłużej.

Starsi z naszych czytelników doskonale jeszcze pamiętają czasy, kiedy 1 listopada na grobach (i drogach również) leżał śnieg. Nierzadko zdarzało się też, że biały puch padał już wcześniej. W 2009 roku w połowie października opady śniegu były tak obfite, że jego ciężar łamał drzewa (mające wciąż bardzo dużo liści) i zrywał linie energetyczne.

W ubiegłym roku pierwszy śnieg pojawił się w Polsce w drugiej połowie listopada. A jak będzie tej jesieni? Ponoć opadów śniegu można się spodziewać pod koniec przyszłego miesiąca. W górach może obficie padać już po 20 listopada. Do długoterminowych prognoz pogody należy jednak podchodzić z dystansem. W miarę wiarygodne są tylko te na okres nie przekraczający 10 dni.


Foto: Pixabay
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 08.10.2023 16:16

A czy prezes Nowak z elektrociepłowni oddał już te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów???

Marcin, 08.10.2023 11:46

Tak naprawde to Andrychów dysponuje tego typu sprzętami do odśnieżania a dokładnie ZGK na ulicy Batorego i to sporą ilością sąsiedzkich chodników się im nie chce odśnieżać no tak układziki i Lodziki nawiasem pisząć przetarg →(° ۝ °)┗←_←