reklama

Strażak z Wieprza uratował życie kobiecie rannej w wypadku

, MAGAZYN, Wiadomości, 12.11.2021 11:55, DK

Sytuacja miała miejsce w Kętach Podlesiu.

Strażak z Wieprza uratował życie kobiecie rannej w wypadku

Jak już informowaliśmy (tutaj), do bardzo poważnego wypadku doszło w środę (10.11) na ulicy Żeromskiego w Kętach Podlesiu. Jak się okazuje, całą sytuację widział Dawid - strażak ochotnik z OSP w Wieprzu. To on pierwszy ruszył na pomoc poszkodowanej w zdarzeniu kobiecie.

Jak relacjonuje strażak, kierująca, która wyprzedzała „na trzeciego”, utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Druh natychmiast zaczął udzielać jej pierwszej pomocy, a kiedy z auta zaczął wydobywać się dym i płomienie, wyciągnął nieprzytomną kobietę z pojazdu i ułożył ją w bezpiecznym miejscu. Krótko mówiąc, Dawid uratował jej życie.

Kobieta odzyskała przytomność, będąc cały czas pod obserwacją. Strażak ochotnik ugasił jej samochód z pomocą innych osób, które również włączyły się w akcję ratunkową. 32-latka została następnie przejęta przez OSP Kęty Podlesie. Strażacy wykonali badanie urazowe i przekazali poszkodowaną do karetki.

Strażak z Wieprza zachował się jak prawdziwy bohater. Pamiętajmy, że nie wolno obok takich sytuacji przechodzić obojętnie. Jeżeli widzimy wypadek musimy zareagować i w pierwszej kolejności zadbać o własne bezpieczeństwo, a następnie zadzwonić pod numer alarmowy 112. Jeżeli zdarzenie ma miejsce przy drodze, najlepszym rozwiązaniem na podanie miejsca dyspozytorowi (który prawdopodobnie znajduje się kilkadziesiąt/kilkaset kilometrów od nas) jest odczyt z przydrożnych słupków. Na poniższym zdjęciu pokazujemy, jak odczytywać dane z nich.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy