reklama
reklama

Nie chcą się zgodzić na 20 tys. pensji dla wójt

Polityka, Wiadomości, 10.11.2021 16:05, red
W kolejnej gminie zamieszanie w związku z podwyżkami dla samorządowców.
Nie chcą się zgodzić na 20 tys. pensji dla wójt
Niedawno większość parlamentarna z PiS i prezydent Andrzej Duda postanowili zafundować sobie, ale także samorządowcom podwyżki. I to nie jakieś symboliczne, a wielotysięczne. Bo wiadomo, wszystko drożeje - władza musi więcej zarabiać.W przypadku wójtów, burmistrzów w ustawie pozostawiono "widełki" do ustalenia nowej pensji w przedziale 16-20 tys. zł brutto miesięcznie dla takiej osoby. Obecnie jest to maksymalnie 12,5 tys. zł. Jednak to na radnych spoczywa obowiązek ustalenia ostatecznej pensji burmistrza/wójta. Sporo emocji było niedawno przy ustalaniu pensji burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka - ostatecznie radni ustalili ją na maksymalnym poziomie 20 130 zł brutto.

Podobna propozycja jest w sąsiedniej gminie Wieprz, a odnosi się do wynagrodzenia wójt Wieprza Małgorzaty Chrapek. I w tej gminie pojawiają się pierwsze emocje związane z proponowaną podwyżką.

W internecie pojawiła się petycja pt. Nie zgadzamy się na podwyżkę wynagrodzenia Wójta Gminy Wieprz do maksimum!

Jej autorzy zachęcają do podpisywania petycji, a jednocześnie wymieniają całą listę zarzutów, które - ich zdaniem - powodują, że wójt Wieprza absolutnie nie zasługuje na 20 tys. pensji. Chodzi m.in;. o sprawę 32-osobowej klasy w szkole Wieprzu, o czym wielokrotnie pisaliśmy na mamNewsa.pl. Wójt, mimo apeli rodziców, nie zgodziła się na utworzenie dwóch mniejszych klas, a tłumaczyła to brakiem pieniędzy w budżecie gminy.

Decyzja w sprawie wysokości nowego wynagrodzenia Małgorzaty Chrapek należy do radnych, a sprawa będzie rozpatrywana podczas obrad 15 listopada.

Tak czy inaczej, wójt Wieprza podwyżkę dostanie. Pytanie czy o 4 tys. czy o niespełna 8 tys. zł?
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wieprzowianin, 10.11.2021 19:08

Na dzieciakach to oszczędzała jak tylko umiała. Bezdusznie kazała utworzyć chyba największą klasę w województwie w czasie największego wzrostu zakażeń. Pal licho, że są tam dzieci niepełnosprawne, pal licho, że nauczyciele będą mieć ciężki orzech do zgryzienia. Najważniejsze to diengi w kasie. Nawet decyzja kuratorium i MENu jej nie ruszyła, ale u koryta to największe ochłapy zagarnia. Nosz jasny gwint!!

Skalpel, 10.11.2021 18:41

Śladami Tomasza trzeba odrazu podnieść kasę radnym i będzie git. Na to pieniążki zawsze się znajdą w gminnej kasie.

Adam21, 10.11.2021 18:35

normalnie ide sie przejsc...a dajcie jej 30tys...jak szalec to szalec