reklama

Wójt celebrytą. Trafił na okładkę za sprawą… odpadów

Polityka, Wiadomości, 10.11.2021 09:15, eł

Wizerunek włodarza gminy Spytkowice ozdobił pierwszą stronę ogólnopolskiego magazynu.

Wójt celebrytą. Trafił na okładkę za sprawą… odpadów

„Wspólnota” to najdłużej ukazujące się polskie pismo o tematyce samorządowej na rynku, czytane w urzędach różnych szczebli w całym kraju. Najnowszy numer magazynu zdobi zdjęcie Mariusza Krystiana, wójta gminy Spytkowice. Czym włodarz zasłużył sobie na takie wyróżnienie?

Redaktora czasopisma zainteresował system gospodarki odpadami funkcjonujący w gminie Spytkowice. Wyróżnia się on tym, że śmieci odbierają sprzed domów pracownicy referatu gospodarki komunalnej w miejscowym urzędzie. Nie zajmuje się tym firma wyłoniona w przetargu, co pozwoliło zachować niższe stawki dla mieszkańców niż te obowiązujące u sąsiadów.

- Nasz system organizacji odbioru odpadów znany jest już w całej Polsce i z korzyścią dla mieszkańców coraz powszechniej stosowany, oczywiście w każdym przypadku dostosowany do lokalnych uwarunkowań. To kolejny dowód na to, że aby zbudować coś trwałego i dobrego, często trzeba iść pod prąd utartych schematów, wbrew interesom korporacji i różnej maści polityków – podkreśla Mariusz Krystian i dodaje: - Tym, czym dla polityka jest znalezienie się na okładce „Time'a”, a biznesmena na okładce „Forbes'a”, dla każdego samorządowca jest pierwsza strona pisma „Wspólnota”.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy