reklama
reklama

Coraz więcej szkół z nauczaniem zdalnym

Wiadomości, 12.11.2021 10:17, eł

Mamy dokładne dane, które placówki są w tej sytuacji.

Coraz więcej szkół z nauczaniem zdalnym

Nie jest tajemnicą, że w naszym regionie codziennie przybywa nowych przypadków zakażenia koronawirusem, choć ciągle nie są to zastraszające ilości. Coraz więcej też jest szkół, w których niektóre klasy przeszły na nauczanie zdalne. Pod koniec października było ich w sumie pięć w trzech powiatach. Teraz jest ich już jedenaście.

Dzisiaj (12 listopada) dostaliśmy z Kuratorium Oświaty w Krakowie dane na temat placówek, w których koronawirus wymusił zmianę w organizacji nauczania. Najwięcej jest ich w powiecie oświęcimskim. Tam lekcje przez Internet ma sześć klas w pięciu szkołach. Dwie z nich są z II Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, jedna z technikum w Brzeszczach, a po jednej z podstawówek: im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej, im. Adama Mickiewicza w Zatorze oraz im. Tadeusza Kościuszki w Podolszu.

W powiecie suskim koronawirus namieszał w czterech szkołach. Są to: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej, Technikium nr 2 w Zespole Szkół im. Walerego Goetla w tym samym mieście, Szkoła Podstawowa nr 1 im. króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie, a także podstawówka w Bieńkówce. W każdej z tych placówek na nauczanie zdalne przeszło po jednej klasie, z wyjątkiem technikum, gdzie taka sytuacja spotkała dwie klasy.

Jeśli chodzi o powiat wadowicki, są tam dwie placówki dotknięte tym problemem. Ale jest w nich dziesięć klas, których uczniowie mają lekcje za pośrednictwem Internetu. Najwięcej, bo aż sześć, w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym. Pozostałe cztery to klasy w Technikum nr 2 i Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. J. Tischnera, działającym w ramach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach.


Foto: Pexelsreklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekx, 12.11.2021 11:50

PIS się boi dalszego spadku poparcia nie będzie zdalnego