reklama
reklama

Koronwirus nie odpuszcza. Kolejna śmierć na naszym terenie

Wiadomości, 10.11.2021 13:50, eł

Testów przez ostatnią dobę było więcej i wykrytych przypadków zakażenia również.

Koronwirus nie odpuszcza. Kolejna śmierć na naszym terenie

Ostatnich kilka dni przyniosło złudne poczucie, że pandemia wyhamowała. Po niepokojących danych z soboty (6 listopada), gdy wykryto szczególnie dużo nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie, przyszły chwile uspokojenia. Teraz znowu statystyki idą do góry.

W niedzielę ilość nowych zakażeń była dużo mniejsza niż w sobotę, w poniedziałek tendencja spadkowa stała się jeszcze bardziej widoczna. Również wczorajsze dane nie były niepokojące. Jednak liczba potwierdzonych przypadków zakażenia była wprost proporcjonalna do ilości testów wykonywanych każdej doby...

Z danych przekazanych dzisiaj (10 listopada) przez Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby pobrano więcej wymazów niż w każdą z trzech poprzednich. I od razu widać wzrost liczby wykrytych przypadków.

W powiecie oświęcimskim przez ostatnie 24 godziny potwierdzono zakażenie koronawirusem u 24 osób. Testów wykonano w tym czasie 206. Na kwarantannie przebywa 402 mieszkańców.

Na terenie powiatu wadowickiego nowych przypadków zakażenia jest 27. Przez całą dobę przeprowadzono tam 145 testów. Kwarantanną objęte są 503 osoby.

Powiat suski jest jedynym, gdzie dobowa liczba zakażeń utrzymuje się poniżej 20. Przez ostatnie 24 godziny nowych przypadków było w nim 7. Ale też testów robi się tam mniej niż w pozostałych dwóch powiatach. Przez ostatnią dobę wykonano ich 89. Kwarantannę przechodzi 294 mieszkańców. Niestety, jest też zła wiadomość. W ciągu poprzedniej doby zmarła cierpiąca na COVID-19 osoba z powiatu suskiego. Na tym terenie był to pierwszy od miesięcy zgon spowodowany tą chorobą.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy