reklama
reklama

Spółdzielnia szykuje się się do wycinki kolejnych drzew. Pojawiły się ogłoszenia

MAGAZYN, Wiadomości, 29.02.2024 16:15, eł

Jedni na to czekają, inni nie będą zadowoleni.

Spółdzielnia szykuje się się do wycinki kolejnych drzew. Pojawiły się ogłoszenia

Wysokie, rozłożyste drzewa dają pożądany w czasie upałów cień. Często jednak, gdy rosną blisko budynków, sprawiają, że do mieszkań dociera zbyt mało światła, a to nie podoba się ich mieszkańcom. Bywa też, iż w czasie wietrznej pogody smagane wiatrem konary stwarzają zagrożenie dla ludzi lub ich dobytku. Dlatego kolejne wyrośnięte okazy znikną sprzed bloków Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Na tablicach ogłoszeń w niektórych klatkach schodowych zawisły już informacje na ten temat. Pojawiły się na przykład w bloku nr 71 przy ul. Żwirki i Wigury w Andrychowie, koło którego zaplanowano wycinkę trzech wierzb kruchych. „Drzewa rosną zbyt blisko budynku, są wysokie i rozłożyste, powodując zacienienie mieszkań. Ponadto przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych (wiatry) stwarzają zagrożenie dla budynku i parkujących samochodów). Drzewa zostały zawnioskowane do wycinki przez mieszkańców” - czytamy w informacji zamieszczonej przez ASM.

Mieszkańcy klatek, w których pojawiły się takie i podobne ogłoszenia, dostali 30-dniowy termin na zgłaszanie uwag. Należy je składać w administracji osiedli, mieszczącej przy ul. Włókniarzy 18.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Alicja, 01.03.2024 10:13

Tak, to te wierzby ze zdjęcia. Może zacieniają trochę rano, tuż po wschodzie słońca.

krl13, 29.02.2024 18:08

To te ze zdjęcia? Rzeczywiście muszą zacieniać skoro są od północnej strony :D Urząd niech się zainteresuje autami parkującymi gdzie popadnie, na terenach zielonych czy praktycznie na przejściu dla pieszych (gdzie SM?). Jak nie ma miejsca na samochody to wypadałoby napisać taką petycję do spółdzielni skoro o 3 bogu ducha winne drzewa się dało... Ogarnijcie się tam ludzie.