reklama
reklama

Pochodzący z Andrychowa aktor zagrał w popularnym serialu „Na dobre i na złe”

MAGAZYN, Wiadomości, 20.02.2024 11:33, eł
Musiał w trzy dni nauczyć się roli w dwóch językach, z których jednego nie zna...
Pochodzący z Andrychowa aktor zagrał w popularnym serialu „Na dobre i na złe”

28-letni, pochodzący z Andrychowa aktor Tomasz Sordyl zagrał w popularnym serialu na „Na dobre i na złe”. Wcielił się w postać Szymka, asystenta osoby z niepełnosprawnością. Można go zobaczyć w odcinku 893. I warto to zrobić, bo zagrał naprawdę trudną rolę.

- Mój serialowy debiut aktorski w „Na dobre i na złe” stanowił dla mnie duże wyzwanie. Po potwierdzeniu wyboru miałem zaledwie trzy dni na nauczenie się roli w dwóch językach - polskim i.. migowym. Był to czas intensywnej pracy, a na planie czułem, jak przegrzewa mi się mózg, co nawet trochę pewnie widać. Był to trzeci raz, gdy grając postać posługiwałem się językiem migowym, którego do dzisiaj nie znam... - wyznaje aktor.

Tomasz Sordyl jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie, policealnego studia aktorskiego Lart studiO w Krakowie oraz krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, na kierunku Turystyka i Rekreacja. W ubiegłym roku rozpoczął też studia w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Jest nie tylko aktorem, ale również producentem filmowym i redaktorem magazynu „Taternik”. Od 2018 roku występuje w krakowskim teatrze amatorskim Ab Intra, funkcjonującym przy Nowohuckim Centrum Kultury.

Andrychowianin jeszcze niedawno był także wspinaczem sportowym z niemałymi osiągnięciami na koncie, członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu w latach 2013-2019. W Pucharze Polski dwa razy zajął drugie miejsce, a raz pierwsze. Wywalczył też drugą lokatę w Mistrzostwach Polski. W 2013 roku stanął na trzecim stopniu podium w Pucharze Europy Juniorów, który odbył się w Edynburgu.

Kadry z serialu "Na dobre i na złe": Facebook/Tomasz Sordyl


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy