reklama
reklama

Nie będzie sesji nadzwyczajnej w sprawie referendum w Andrychowie

Polityka, Wiadomości, 15.02.2024 15:39, eł

Przewodniczący Rady Miejskiej znalazł gładkie wyjaśnienie, dlaczego jej nie zwoła.

Nie będzie sesji nadzwyczajnej w sprawie referendum w Andrychowie

Jak już pisaliśmy (tutaj), grupka radnych andrychowskiej gminy chce, aby przeprowadzić referendum dotyczące budowy zakładu termicznego przetwarzania odpadów w Andrychowie. Samorządowcy złożyli w magistracie wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, na której odbyłoby się głosowanie nad projektem rezolucji w tej sprawie. Dostali jednak odmowną odpowiedź.

Zgodnie z artykułem 20 Ustawy o samorządzie gminnymna wniosek wójta lub co najmniej 1/4 ustawowego składu rady gminy przewodniczący obowiązany jest zwołać sesję na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku”. To samo mówi też paragraf 47 Statutu Gminy Andrychów.

Jednak stojący na czele Rady Miejskiej w Andrychowie Roman Babski odmówił zwołania sesji nadzwyczajnej, o którą apelowali radni. Wniosek w tej sprawie podpisało siedmioro z nich, a cały samorząd składa się z 21 osób. Zatem wystarczyłoby nawet 6 podpisów, by przewodniczący nie miał podstaw do zignorowania prośby o zwołanie sesji. Jak uzasadnił swoją decyzję?

Przedstawiony przez radnych projekt rezolucji (…) nie może być przedmiotem obrad w ramach sesji nadzwyczajnej, gdyż nie spełnia przesłanek określonych w § 40 Statutu Gminy Andrychów, tj. nie stanowi ważnego interesu gminy, z którym nie można czekać do najbliższej planowanej sesji oraz nie jest to kwestia wyjątkowego wypadku, którego nie można było wcześniej przewidzieć” - napisał. Dodał, że projekt rezolucji zostanie wprowadzony do porządku obrad najbliższej z planowanych wcześniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie.

- Zgodnie z paragrafem 47 statutu gminy, jeśli o zwołanie sesji wystąpi siedmioro radnych, to przewodniczący ma obowiązek ją zwołać i nie do niego należy ocena ważności tematu. A temat spalarni jest bardzo ważny – mówi radna Alicja Studniarz, jedna z osób, które wnioskowały o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Slonejezioro, 17.02.2024 22:54

A jeszcze zapomniałem dodać ,że Gazyfikacja odpadów (niskotemperaturowa mineralizacja odpadów) to dotyczy tylko ułamka mieszkańców Naszej Gminy a skutki tego poniosą wszyscy, przede wszystkim mieszkańcy , którzy mają swoje domy w okolicy ale również mieszkańcy osiedla przy Lenartowicza , gdyż lokalizacja planowanej spalarni jest na wysokości osiedla. Przy niewielkim wietrze cały smród i toksyczne wydzieliny będą odczuwane również na osiedlu. Jeżeli nie chcecie być truci musicie się temu przeciwstawić. Niektórzy urzędnicy mówią , że tutaj będą dostarczane ,,czyste odpady" z firmy z Krakowa. Podobno Burmistrz Żak już wie , konkretnie z której? Czekamy na ruch Burmistrza- wyjaśnienia. Być może to są tyko plotki.

Slonejezioro, 17.02.2024 22:37

Nie chcą referendum bo zadłużenie Andrychowa jest bardzo duże a na dodatek Komisja Europejska Dyrektywą, Działalność Przemysłowa ,potwierdza że skarży Polskę do Trybunału ,, Polskie ustawodawstwo nie spełnia kluczowych zasad dotyczących warunków pozwoleń dla spalarni i współspalarni odpadów, ze względu na wielkość emisji i środowiskowych norm co zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców bezpośrednio.

Feel Free, 17.02.2024 14:12

" Gazyfikacja odpadów (niskotemperaturowa mineralizacja odpadów) - #ekościema czy szansa na samowystarczalność energetyczną dla polskich miast i powiatów? Coraz częściej w mediach piroliza odpadów pojawia jako jedno z wielu przyjaznych środowisku rozwiązań, które ma przybliżyć nas do samowystarczalności energetycznej i osiągnięcia neutralności klimatycznej. Efektem pirolizy ma być nie tylko wyprodukowanie prądu, ale również wytworzenie użytecznych półproduktów do dalszego wykorzystania w przemyśle chemicznym. Pięknie to wygląda na papierze - pomysły kupuje m.in. Andrychów, w tym wypadku jako… zakład produkujący wodór (https://bit.ly/3wHdbd9) Niestety setkom Einsteinów nie udało się opanować tego procesu w skali przemysłowej - otrzymują klasyka, czyli silnie zanieczyszczone odpady, które wymagają dopalenia lub składowania jako niebezpieczne. Nawet BASF, który prowadzi od kilku lat prace badawcze nad technologią recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych za pomocą pirolizy, przyznał w zeszłym roku, że raczej nigdy nie uda się stworzyć instalacji do mieszkanki tworzyw sztucznych pochodzących z komunalnej selektywnej zbiórki, a jedynie dla odpadów poprodukcyjnych, czyli konkretnego rodzaju plastiku. O odpadach zmieszanych, które miałaby przetwarzać "mineralizacja", można zapomnieć lub upomnieć się o katastrofę. Tu o najbardziej spektakularnej klapie tego typu pomysłu, wycenionej na blisko 1 mld funtów: https://bit.ly/3wumflj Poniżej slajd z prezentacji tej cudownej technologii: https://bit.ly/2TdRnY1 "

Feel Free, 17.02.2024 14:09

https://www.facebook.com/TowarzystwonarzeczZiemi/posts/4260838797300106

Jožin Z Bažin, 17.02.2024 13:54

https://www.facebook.com/AndrychowTwojaGmina/videos/719056086874850

bot, 17.02.2024 13:32

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tusk-Teraz-to-paliwo-moze-byc-i-po-7-zl-3150104.html

bot, 17.02.2024 13:32

https://www.tiktok.com/@j.ozdoba/video/7319940327362661665

Archanioł Michał, 17.02.2024 12:57

https://www.facebook.com/AndrychowTwojaGmina/videos/719056086874850

Archanioł Michał, 17.02.2024 11:48

@beskidmaly No właśnie nie masz pojęcia i nawet nie spróbowałeś dowiedzieć się co chce Ci powiedzieć @Zakolog, a co powinieneś wiedzieć z fizyki klasa 8. Do rzeczy: po to by ogrzać te śmieci do pożądanej temperatury Mirek ( symbolicznie byś lepiej zrozumiał ) musi zabrać ciepło dla 100 mieszkań. Następnie Mirek spali gaz powstały z tej "obróbki termicznej " i ogrzeje 60 mieszkań. Rozumiesz . Czy nadal będziesz powtarzał te brednie o taniej energii. Powtórz te brednie zdziśka o NIEZALEŻNOŚCI ENERGETYCZNEJ.

beskidmaly, 16.02.2024 21:17

Moze i nie mam pojęcia o fizyce ale wiem ze w czasie zgazowywania będzie powstawało ciepło jako produkt uboczny i będzie wykorzystywane do podgrzewania wody w mieszkaniach i zimą do ogrzania tych mieszkań tak jak jest to teraz z siłowni. Na pewno ciepło i prąd będą tańsze bo swoje niż jest dotychczas.

Zakolog, 16.02.2024 20:44

Jezu! beskidmaly, Ty kompletnie nie masz pojęcia o fizyce. Ciepło nie jest żadnym produktem, to jest stan energetyczny. Już nie ma sensu tłumaczyć Tobie drugiej zasady termodynamiki i wynikającego z niej bilansu energetycznego dla takiej spalarni. A z punktu widzenia ekonomii za ten prąd lub gaz będą płacić wszyscy mieszkańcy, a za ogrzanie mieszkań tylko ich najemcy. Czy może przewidujesz dla jednych i drugich jakieś ekstra bonusy?

beskidmaly, 16.02.2024 20:24

Zakolog przecież mówiłeś ze nie ma możliwości a teraz już zmieniasz zdanie. Pajacyku prąd lub gaz będzie grzał a nie drewno. Ciepło jako produkt uboczny będzie grzało andrychowskie mieszkania. Nie zmieniaj tematu na Pańską Gorę ha ha!

Feel Free, 16.02.2024 19:35

@beskidmaly - "W Andrychowie nigdy nie zostanie wybudowana spalarnia!" - z tym się zgadzam. Zwłaszcza, że gwarantem tego będzie bodaj pani Szypuła. Resztę Twoich chwytów erystycznych zostawiam ocenie wszystkich Czytelników.

Zakolog, 16.02.2024 19:28

No to teraz wszystko jasne, to Wy chcecie prowadzić suchą destylacje tego drewna z Pańskiej Góry! Taka konkurencja dla bieszczadzkiego węgla drzewnego, ale wiesz, że aby poddać pirolizie 1 tonę drewna, trzeba do podgrzania tego zbiornika o którym piszesz, wpierw spalić 5 ton drzewa w celu otrzymania energii do uzyskania i utrzymania temperatury 550° Celsjusza. Powiem Ci, że to jest przełomowa technologia. Sądząc po entuzjazmie prezesa Energia Andrychów pana Marka Karasia, to Elon Musk, już montuje finansowanie dla Waszej spółki destylacyjnej. Oby tylko drzew na Pańskiej Górze wystarczyło?

beskidmaly, 16.02.2024 19:07

Feel Free Zarzucam ci kłamstwo , ze nazywasz spalarnią coś co spalarnią nie jest. Przyjmij do wiadomości raz na zawsze ty i inni znawcy. W Andrychowie nigdy nie zostanie wybudowana spalarnia! Nawet jakbyście bardzo chcieli to i tak nie będzie budowana. ha ha!

Feel Free, 16.02.2024 18:54

@beskidmaly - 1. "Jeżeli zarzucasz mi kłamstwo to napisz w którym miejscu napisałem nieprawdę." proponuję przeczytać wpisy. Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. 2. W Polsce nie ma takich instalacji (poza eksperymentalnymi, w małej skali, niekomercyjnymi) i na tym właśnie polega problem. Od początku to jest jeden z zarzutów po adresem tego pomysłu. Nie da się ( nigdy! ) przełożyć doświadczeń z eksperymentów i instalacji w skali mikro lub mini na finansowe eksperymenty na ogromnym już organizmie i długu gminy. Ani ekonomii brytyjskiej, czy japońskiej na polską. 3. Epitetów nie komentuję, świadczą o piszącym, czyli o Tobie... nie o mnie. 4. Ostatnia spalarnia jaką zwiedzałem, leży w Białymstoku. Niby sensownie wyglądająca z punktu widzenia podatników inwestycja, nienajgorzej zlokalizowana: bardzo na uboczu miasta. W zasadzie niewidoczna i niewyczuwalna dla mieszkańców z uwagi na las i ukształtowanie terenu. Z dobrym PR; to na pewno. Nadal organizują tam propagandowe wycieczki po obiekcie. Polecam. Natomiast już o nieprawidłowościach, przekrętach można doczytać w sieci i pogadać np. z tym Panem: Paweł Głuszyński - tel.: 501-752-106, e-mail: [email protected]

beskidmaly, 16.02.2024 18:37

jezeli do zbiornika zamkniesz odpady i zbiornik szczelnie zamknięty będziesz z zewnątrz ogrzewał do ok 550 stopni to nastąpi spalanie a skąd będziesz miał tlen , odkąd to proces spalania następuje w tak niskiej temperaturze i bez tlenu . Ja myslę ze wówczas w zbiorniku bedzie zachodzic pyroliza i w tym jest cala tajemnica. Naukowcu za piątkę!

Zakolog, 16.02.2024 17:53

@beskidmaly pierdolisz głupoty! Z punktu widzenia fizyki spalanie jest gwałtowną formą utleniania. Natomiast w przemianie izotermicznej, bo tak nieudolnie próbujesz przedstawić te Twoje termiczne przekształcanie odpadów, konieczne jest jeszcze występowanie takich parametrów fizycznych jak objętość i ciśnienie. Także nie tylko dwa, a cztery czynniki – cokolwiek to słowo w tym przypadku znaczy. Beztlenowo to możesz sobie spalać tłuszcz z brzucha, i to ze znanym wszystkim efekcie końcowym.

beskidmaly, 16.02.2024 16:23

Feel Free ! Jeżeli zarzucasz mi kłamstwo to napisz w którym miejscu napisałem nieprawdę .Piszesz o emisjach z takich instalacji a gdzie są te takie instalacje w Polsce . W którym miejscu. Wiem że twoja wiedza skończyła się na ognisku pod lasem bo jestem przekonany ze nawet nie byłeś w nowoczesnej spalarni a o zgazowaniu chcesz dyskutować. No co byłeś w nowoczesnej spalarni .Ciekawym gdzie?

Feel Free, 16.02.2024 16:00

@beskidmaly, 16.02.2024 14:03 - nadal nie wiemy co konkretnie planował budować wójt, więc konkretna dyskusja jest niemożliwa. Nawet jeśli byłaby mowa o zgazowaniu odpadów to diabeł tkwi w szczegółach. Proponuję poczytać o emisjach z takich instalacji. I o rachunku ekonomicznym w wypadku takich procesów. I wtedy zapraszam ponownie. To władze miasta wybrały, na swoją zgubę działania w ukryciu, bez konkretów, z pomijaniem szerokiej dyskusji i z powoływaniem się na klauzule tajemniczych patentów. Sami sobie nawarzyli (i przy okazji nam) piwa. Myśleli, że wystarczy sypnąć trochę demagogiczną propagandą i wszyscy kupią ich wizje. Sami sobie przeczyli w wypowiedziach... błąd za błędem. A jedynym FAKTEM obecnie jest istnienie w Andrychowie działki przeznaczonej w planie zagospodarowania na spalarnię śmieci w dowolnej wersji.

Feel Free, 16.02.2024 15:52

@Janik, 16.02.2024 14:34 - ja również uważam, że Żak i Wasztyl z asystą Babskiego sieją same fejki. "Po pierwsze, spalarnia może ograniczyć koszty gospodarki śmieciami, bo one będą rosły. – Gmina posiadająca spalarnię, jest w stanie ustabilizować ceny za odpady – mówi Tomasz Żak." P.S. Na kłamstwie i manipulacji niestety można zajechać bardzo daleko, przykładem jest chociażby partia "Prawo i Sprawiedliwość", która już w nazwie łgała... skutecznie, przez wiele lat. Jak można tak wprowadzać nas w błąd? również jestem oburzony. Jest jeszcze kwestia zatajania informacji. Np. wójt Żak nie informował publiczności o wpisaniu Andrychowa na listę lokalizacji spalarni.... od początku działał w klimacie anty-transparentności swoich działań. Ponosimy wszyscy konsekwencje takiego działania władz. Wolał ukryć już na samym początku informacje budzące niepokój w każdej normalnej społeczności.

Janik, 16.02.2024 15:34

Jak można tak wprowadzać w błąd? To przecież nie chodzi o spalarnie śmieci! na kłamstwie i manipulacji to sie nie da daleko zajechać. same fejki siejecie

beskidmaly, 16.02.2024 15:03

Aby zachodził proces spalania musi być zachowany tzw trójkąt spalania- czyli muszą występować równocześnie trzy czynniki tz. materiał palny, temperatura i utleniacz czyli tlen. Proces termicznego przekształcania odpadów to proces zgazowywania paliwa alternatywnego. W procesie tym wystpuja tylko dwa czynniki. Materiał palny /paliwo alternatywne/ oraz temperatura /ok 550stopni. Nie ma w tym procesie tlenu więc nie ma spalania. W procesie tym jest wytwarzany gaz właściwościami zbliżony do metanu, który jest wykorzystywany na wiele sposobów.

Feel Free, 16.02.2024 15:02

@beskidmaly, @obserwator2012 - wklejam po raz kolejny materiał z organu propagandowego wójta Żaka i spółki sponsorowanego z naszych podatków. Tym razem zacytuję ostatnie zdanie: "Dlatego warto o tym rozmawiać i poznawać każde „za” i każde „przeciw”. " I wyborem władz miasta oraz Waszym jest czy rozmawiamy? Czy też używamy epitetów jak niżej w komentarzach. Czy spotykamy się: władze z Mieszkańcami, czy unikamy kontaktu. Czy prowadzimy rzeczową debatę na sesji rady miejskiej, czy zwołujemy nadzwyczajną tylko po to, aby przegłosować zmianę planu zagospodarowania przestrzennego z zakazem rozmawiania. Czy wypowiadamy się WSZYSCY w referendum, czy je blokujemy łamiąc prawo - vide casus Romulus. A wyborem Mieszkańców jest kto będzie zarządzał Gminą przez kolejne 4 lata... na całe szczęście. I jeszcze jedno zdanie Waszego guru: "– Gmina posiadająca spalarnię, jest w stanie ustabilizować ceny za odpady – mówi Tomasz Żak." P.S. Wyjaśniając coś komuś wypadałoby najpierw samemu zgłębić temat i go zrozumieć. Ale najpierw trzeba uznać swoją niewiedzą w jakimś temacie, a tej zdolności naszym władzom permanentnie brakuje. Ja Żak, ja Wasztyl, ja Kaczyński wiem najlepiej i będzie tak jak chcę. Demokracja ??? czy pycha, pycha, pycha krocząca przed upadkiem ?

Feel Free, 16.02.2024 14:36

@obserwator2012 - zapraszamy do wyjaśnienia nam dyletantom tej różnicy. W tym redakcji mamNewsa, która -jak widać- nie zna się na rodzajach instalacji termicznego przetwarzania odpadów. Prosimy też pokornie o specyfikację planowanej instalacji: technologia, patenty, plan finansowy, plusy i minusy, wykonawca, zagrożenie środowiskowe itd. Bo do tej pory to wójt sam się plącze w wypowiedziach i opowiada różne, zmienne w czasie i niespójne historie, w różnych mediach. I pewnie się jeszcze dziwi się niepokojom Mieszkańców, które sam zasiał ziarnem ogólników, dezinformacji, tajemnic, patentów i unikaniem rozmów na ten temat. Bo cóż, na razie to zero konkretów. Cały czas rozmawiamy o fantasmagoriach burmistrzów... tyle, że już mając za oknem działkę, na której można wybudować dowolną instalację termicznego przetwarzania odpadów. No chyba, że nie istnieje opcja zniżenia się do poziomu nas maluczkich... podobnie jak w wypadku władz miasta ?

Zakolog, 16.02.2024 14:22

@beskidmaly wiesz, że pytanie o zarobki w eleganckim świecie jest bardzo nie na miejscu, nawet można takie zainteresowanie zakwalifikować jako czyste buractwo.

zużyty zdzisek, 16.02.2024 14:19

Mam pytanie do urzędowego obserwatora. Jak palę ognisko to przetwarzam gałęzie termicznie czy chemicznie? Czy jakąś inną metodą. Kolejne pytanie dotyczy tego czym te śmieci będą przetwarzane? Węglem, prądem, gazem czy Tytusem, Romkiem i Atomkiem. Chyba, że będą się same palić a przy tym produkować prąd i gaz. Ja pierdzielę. Wesoła ekipa T.W "Zdzisława" wymyśliła patent, za który powinni dostać "Nobla". Pierwsze na świecie "perpetum mobile". I do tego działające. Ludzie nie dajcie się nabrać na te ściemy zdziska i tłustego kota z Oświęcimia. Stop spalarni.

beskidmaly, 16.02.2024 14:06

Zakolog głupi jesteś jak but z lewej nogi! Ciekawy jestem kto ci płaci za to twoje głupie pieprzenie!

Zakolog, 16.02.2024 13:34

@obserwator2012 - A co tu wyjaśniać? Zakład termicznego przekształcania odpadów, a nie przetwarzania, bo taki zakład Wójt chce wcisnąć mieszkańcom, jest słownikowym* określeniem słowa spalarnia! . *Słownik Propagandy i Ściemy Stosowanej, pod redakcją Wójta Żaka, wydanie trzecie poprawione.

obserwator2012, 16.02.2024 12:35

Skoro redakcja ruszyła temat , to proszę wyjaśnić komentującym , a w pierwszej kolejności p. Studniarz , czym się różni zakład termicznego przetwarzania odpadów od spalarni śmieci, bo wygląda na to, że tym co węgiel kamienny od kamienia węgielnego.

kukuruźnik, 16.02.2024 10:46

Po co referendum, skoro sołtys Żak w wywiadzie dla podupadłego pisemka Nowiny wyraźnie powiedział, że będzie kontynuował budowę spalarni. Wódz rzekł – ludek ma słuchać… i wybierać. Tak na marginesie – to Żak mija się całkiem z polityką obecnego rządu. Pani wiceminister od klimatu i środowiska mówiła pod koniec stycznia w sejmie, że Unia odchodzi od finansowania spalarni. Polski rząd też nie będzie wspierał takich inwestycji. Zwłaszcza tam, gdzie ludzie protestują...

Bento, 15.02.2024 23:43

@Zakolog - byłbym ostrożny z tymi naukowymi uogólnieniami. Jedni całe dnie myślą jak nie stracić władzy, drudzy jak ją zdobyć, inni jak zarobić na ratę w banku, inni nad tym co zrobić aby nie cierpieć, lub aby mniej cierpiała bliska dla nich osoba, lub jak zdobyć następną działkę amfy, jak zdobyć pracę, jak zdać poprawkowy egzamin itd. Odpowiedź na pytanie: jaką czynność wykonuje człowiek w ciągu dnia najczęściej ? Brzmi ona: "to zależy". Zależy, którego, konkretnego człowieka mamy na myśli i jaki dzień jego życia, czy pierwszy, czy może ostatni. Odnośnie okłamywania innych, to najpierw trzeba samemu uwierzyć w kłamstwo lub nie dostrzegać prawdy. Toudi robił rozpaczliwie wszystko dla swojego "księciunia", w bajce to było nawet śmieszne. Ale oglądać to na żywo... straszne. P.S. Pan Babski Roman zostanie tak zapamiętany, jak sobie tego życzy. Jako nauczyciel-likwidator Szkoły Podstawowej Nr 3 z okrzykiem na ustach "nie spoczniemy, póki nie zlikwidujemy", przyznający sam sobie judaszową nagrodę za dzieło zniszczenia. A teraz jako osoba stająca przeciw demokracji lokalnej w imię obrony biznesu śmieciowego... radny, polonista, "humanista" zwalczający dostępnym mu jeszcze przez kilka dni kawałkiem władzy pomysł referendum w sprawie tak ważnej dla Mieszkańców jak zakład termicznego przetwarzania odpadów. Wstyd i hańba

Feel Free, 15.02.2024 23:24

https://radioandrychow.pl/goracy-temat-spalarnie-smieci/

Zakolog, 15.02.2024 23:24

Och Bento, wiesz jaką czynność ludzie wykonują najczęściej w przeciągu każdego dnia, według behawiorystów lub jak kto woli Cognitive science? Ludzie najczęściej kłamią! Romuś nasz lokalny Flecista z Hamelen powinien wyprowadzić swoich radnych nad brzeg Wieprzówki i wszystko posprzątać. I to byłby największy pożytek z tej kadencji.

Feel Free, 15.02.2024 23:08

w ramach akcji odświeżanie pamięci zbiorowej Mieszkańców Andrychowa przed zbliżającymi się wyborami wywiad z wójtem Żakiem PART ONE -->

Skalpel, 15.02.2024 22:43

Referendum – forma głosowania o charakterze powszechnym, najbliższa ideałowi demokracji bezpośredniej, w której udział mogą brać wszyscy obywatele uprawnieni do głosowania.

Skalpel, 15.02.2024 22:42

Pamiętajmy przy urnach , że Ci którzy zagłosują przeciw referendum są przeciwko demokracji.

Janosik, 15.02.2024 22:32

To może trzeba zwołać posiedzenie nadzwyczajne w celu odwołania przewodniczącego? Tylko co on wtedy odpisze?

Bento, 15.02.2024 21:48

@Romek Babski - w związku z tym, że przez chwilkę będziesz miał jeszcze tę odrobinkę władzy, która tak strasznie cię zepsuła to mam propozycję... Na najbliższej sesji przyznaj sobie jeszcze jakieś przywileje za próbę uwalenia sprawy sesji nadzwyczajnej odnośnie referendum w temacie instalacji termicznego przetwarzania odpadów... Tomek cię pochwali, koledzy i koleżanki na pewno przegłosują, a Wojewoda znowu sprawdzi, czy nie złamałeś prawa. Carpe diem Romulus !

Ashley, 15.02.2024 21:13

Panie radny Romanie Babski, Pan naprawdę uwierzył w swoją nieomylność i wręcz boską wszechwładzę. Boję się o Pana! To chyba trzeba leczyć! Jedną parafką decyduje Pan wbrew prawu o tym czy będzie sesja nadzwyczajna i jeszcze próbuje wmówić mieszkańcom, że temat referendum w sprawie spalarni nie stanowi ważnego interesu gminy! Człowieku zastanów się nad sobą! Bo wiesz....nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.

Zakolog, 15.02.2024 20:45

Romulusie pamiętasz jak się składa zawiadomienie z art.212 kk, jeśli nie, to nie zwołuj sesji nadzwyczajnej i sobie przypomnisz na przykładzie art. 231 kk.

Koniczynka, 15.02.2024 19:46

I tu wielkie brawa dla wszystkich co się pod tym podpisali z Panią Studniarz na czele... Babski niech nie podskakuje. Wybory tuż tuż. Głosowanie nad tą sprawą może być równoznaczne z czerwoną kartką dla tych co popierają spalarnie. STOP SPALARNI W ANDRYCHOWIE!!!!!

Jarosław Kaczyński, 15.02.2024 18:43

Idźcie zrobić strajk głodowy w urzędzie

Bento, 15.02.2024 18:07

https://www.pap.pl/aktualnosci/mafia-smieciowa-na-slasku-zarzuty-uslyszalo-juz-70-osob

Bento, 15.02.2024 18:05

Ocena pracy przewodniczącego Babskiego przez Mieszkańców jest jasna. I kolejny raz dał dowód czyj interes reprezentuje. I nie jest to interes podatników wypłacających mu wynagrodzenie.

Bento, 15.02.2024 18:02

https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/roman-babski,19865.html

maniek, 15.02.2024 17:20

Jak trzeba było głosować nad zmianą umożliwiająca budowę przy Białej Drodze czegoś co oni nazywają zakładem a inni mieszkancy spalarnia zwołali sesje nadzwyczajną. Jak jest propozycja żeby mieszkańcy zdecydowali w referendum czy tego chcą - to nic pilnego. Trzeba większego dowodu że te ekipę należy odsunąć od władzy????

Łowca Dziewic, 15.02.2024 17:20

Po drugie po co Wam sesja w tej sprawie ? Pozbierać mieszkańców , napisać do mediów i wbijać do urzędu burmistrza o 7 rano w tej sprawie

Łowca Dziewic, 15.02.2024 17:05

Widocznie biznesowi śmieciowemu bardzo zależy żeby ta spalarnia w zaściankowym mieście Andrychów powstała