reklama
reklama

Będzie remont domu przedpogrzebowego. W planach jest także budowa kolumbarium

Gospodarka, Wiadomości, 15.02.2024 12:02, eł
Prócz tego planowane jest wykonanie drugiego punktu poboru wody przy cmentarzu.
Będzie remont domu przedpogrzebowego. W planach jest także budowa kolumbarium

Dom przedpogrzebowy z kaplicą, stojący obok cmentarza komunalnego w Wadowicach, powstał trzy dekady temu, na początku lat 90. ubiegłego wieku. Choć z pewnej odległości wygląda jeszcze bardzo dobrze, wymaga dość poważnych prac remontowych. W planach jest przeprowadzenie ich jeszcze tej wiosny.

Ogłoszony już został przetarg na remont budynku. Będzie on polegał na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, lamp i grzejników, odnowieniu elementów liturgicznych (między innymi ołtarza oraz ambony), zamontowaniu pochwytów na schodach i barierek na antresoli, a także malowaniu ścian i sufitów. Termin składania ofert upłynie 23 lutego o 10.00. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie prac.

Ale remont domu przedpogrzebowego to jeszcze nie wszystko, co jest w planach. Kilka miesięcy temu burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiedział, że tym roku ma również dojść do rozbudowy nekropolii oraz powstania kolumbarium, które będzie się znajdowało po prawej stronie odnowionego cmentarza wojskowego. Będzie to pierwszy taki obiekt na cmentarzu komunalnym w Wadowicach. Na razie pochówek urn z prochami odbywa się w małych grobach, co nie dla wszystkich jest dobrym rozwiązaniem. Wykonany zostanie też drugi punkt poboru wody, konieczny na rozrastającej się nekropolii.


[OBRAZ6]

Foto: UM w Wadowicach - dokumentacja przetargowa

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy