reklama
reklama

Nazwa adekwatna, jak mało która... Tutaj kurierzy błądzą

MAGAZYN, Wiadomości, 23.11.2021 11:45, eł

Na ulicy Błądzonka w Suchej Beskidzkiej kurierzy i dostawcy wiecznie... błądzą.

Nazwa adekwatna, jak mało która... Tutaj kurierzy błądzą

Swego czasu Błądzonka była niezależną osadą, która z biegiem lat stała się częścią Suchej Beskidzkiej. Później przez wiele lat funkcjonowała jako ulica o takiej nazwie, jednak bez uporządkowanej, kolejnej numeracji. Panował tam istny chaos adresowy, ale zmiana tego stanu rzeczy bynajmniej nie doprowadziła do tego, że ludzie przestali błądzić w poszukiwaniu konkretnego domu.

Jeszcze w 2014 roku nazwa Błądzonka obejmowała zarówno główną drogę wiodącą przez dawną osadę o tej nazwie, jak i wszystkie jej odgałęzienia. Budowane tam domy otrzymywały numery w kolejności powstawania, co prowadziło do sytuacji, że numer 70 sąsiadował tam z 238 i 320, a 64 z 722... W takim chaosie trudno było znaleźć jakikolwiek adres bez dokładnych wskazówek od mieszkańców.

Od początku 2015 roku wszystko to zostało uporządkowane. Nazwę Błądzonka przypisano tylko do głównej drogi przecinającej całą dawną osadę, a poszczególne odnogi otrzymały osobne miana, na przykład ulica Stroma, Łagodna, Widokowa, Cicha i tak dalej. Miało to ułatwić dojazd pod wskazany adres służbom ratunkowym, kurierom i wszystkim innym. Tak się jednak nie stało. Wielu mieszkańców nadal musi dokładnie tłumaczyć przyjezdnym, jak do nich dotrzeć.

Zmiany bowiem nie zostały wprowadzone do serwisów mapowych i nawigacyjnych Google Maps, Targeo czy AutoMapa. Albo raczej naniesiono je nie do końca poprawnie. W efekcie kurierzy czy doręczyciele nie mogą trafić pod wskazane adresy przy samej ulicy Błądzonka. Wspomniane systemy wskazują dawną numerację domów, sprzed rewolucji adresowej w tej części Suchej Beskidzkiej. Inaczej ma się sprawa w przypadku ulic, które kiedyś stanowiły boczne odnogi „starej” Błądzonki. Gdy na przykład w Google Maps wpisać nazwę jednej z nich i obowiązujący od 2015 roku numer domu, serwis wskaże prawidłowe miejsce...

Foto: Google Maps

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy