reklama

Zapomniana ulica

Gospodarka, Wiadomości, 22.11.2021 08:30, DK
Mowa o ulicy Turystycznej w Sułkowicach.
Zapomniana ulica
O ulicy Turystycznej pisaliśmy w 2015 roku. Wtedy to tuż przed dożynkami gminnymi włodarze miasta wylali asfalt na jednym z odcinków ulicy obiecując, że po dożynkach zostanie dokończony remont.

Minęło... 6 lat i nie zmieniło się nic. Odcinek ulicy Turystycznej pomiędzy ul. Centralną a ul. Beskidzką wygląda jak ser szwajcarski.

Asfalt jest pozrywany, nierówny i dziurawy. A dodać trzeba, że ten odcinek jest bardzo popularnym skrótem, dlatego mimo dziur występuje tam duży ruch.
Jak długo jeszcze mieszkańcy będą musieli poruszać się tak wyglądającą drogą?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w sprawie ulicy Turystycznej trwają rozmowy, odbyły się nawet specjalne konsultacje – urzędnicy mierzyli jezdnię etc.
Jest zatem szansa, że ulica będzie remontowana. Kiedy? Konkretów póki co brak.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 22.11.2021 20:57

@oshin22 - nawet bardzo warto to dodać i cieszy mnie, że to nie ja, albo inny Zakolog to musieliśmy pisać. Teraz należy odliczać czas do położenia asfaltu na tej drodze. I tenże mityczny, pożądany przez niektórych asfalt w odbiorze wyborców być tam położony, bo "dobre" mamNewsa napisało o niby dawno zapomnianej drodze, a nie dlatego, że tamtędy dojeżdża pan Polak. Jak czegoś, ktoś nie rozumie to proponuję zrestartować stoper po 6 latach, które już minęły od obietnicy i puścić teraz ponownie, po położeniu asfaltu wyciągniemy wnioski...

oshin22, 22.11.2021 15:49

Może jeszcze może warto dodać, że tą drogą dojeżdża do swojej posesji jeden z vice burmistrzów ale on jeździ konno więc (chyba) dziury mu nie przeszkadzają ;-)

FeelFree, 22.11.2021 08:55

Takich zapomnianych ulic jest w gminie bardzo dużo... większość nie ma asfaltu, a miasto nie utrzymuje należycie np. rowów odwadniających, przystanki autobusowe są w stanie takim jak PRL je zostawił. Ale są też uliczki zadbane, oświetlone, z przystankami elektronicznymi, progami zwalniającymi itd. Tak wygląda sprawiedliwość społeczna według wójta Tomasza Żaka? Gospodarz gminy zasłużył w związku z tym na podwyżkę od WSZYSTKICH mieszkańców gminy?