reklama
reklama

Nakrętki na wagę złota! Pomogą ocalić małego Oliwierka

MAGAZYN, Wiadomości, 17.08.2022 12:52, eł
Takie wsparcie nic nie kosztuje, a jest równie cenne jak wpłaty pieniężne.
Nakrętki na wagę złota! Pomogą ocalić małego Oliwierka

Siedmiomiesięczny Oliwierek Koman z Wadowic to dziecko, o którym od ponad miesiąca mówi się w powiecie wadowickim najwięcej. Chłopczyk cierpi na ostrą postać rdzeniowego zaniku mięśni (SMA), straszną chorobę, która stopniowo odbiera małemu pacjentowi władzę nad ciałem. Dotknięte tą chorobą dziecko traci możliwość wykonywania ruchów ciała, samodzielnego oddychania, ssania i przełykania.

Nieleczone, umarłoby bardzo szybko. Ale jedyny refundowany w Polsce lek może tak naprawdę tylko opóźnić śmierć. Spowalnia on rozwój choroby, jednak go nie zatrzymuje. Dlatego rodzice Oliwierka (ostatnio pisaliśmy o nim tutaj) marzą o tym, by uzbierać pieniądze na niezwykle kosztowną, lecz skuteczną terapię genową, dzięki której ich synek będzie mógł swobodnie oddychać, połykać i mówić. Potrzebują w tym celu kolosalnej sumy przeszło 10 mln zł.

Odkąd u Oliwierka zdiagnozowano SMA, ruszyły różne akcje charytatywne na pomoc chłopczykowi. Przez miniony długi weekend pieniądze zbierano w czasie wszelakich imprez, między innymi festynów strażackich w Zagórniku i Wysokiej, meczu w pierwszej z tych miejscowości, koncertu Mateusza Ziółki w Krakowie, a nawet wesela. Dzięki nim udało się zebrać już sporo pieniędzy, ale to wciąż jeszcze mniej niż 10 % potrzebnej kwoty.

Dlatego „Armia Oliwierka” zachęca do tego, by na pomoc chłopczykowi oddawać nakrętki. Jest wiele miejsc, gdzie można je dostarczyć – poniżej podajemy ich listę. A taka forma wsparcia nic nie kosztuje – mogą sobie na nią pozwolić wszyscy, bo każdy przecież pije napoje i używa kosmetyków oraz środków czystości.

Tutaj można oddawać nakrętki:

Wadowice, ul.Energetykow 10

Wadowice, ul Lwowska 1 - sklep Diverse

Zawadka 46

Inwałd ul. Wiejska 191

Sułkowice, ul. Wspólna 130

Sułkowice, ul. Beskidzka 142

Targanice, ul. Nad Potokiem 33

Osiek, ul. Starowiejska 97

Graboszyce, ul. św. Andrzeja 25

Sucha Beskidzka, Machaczka Cafe, Billy Wildera 6

Kęty, Rynek 13

Na pomoc Oliwierkowi odbywa się też zbiórka pieniędzy na portalu Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/oliwier-sma. Rodziców malca można też wesprzeć w inny sposób – biorąc udział w licytacjach internetowych na Facebooku (tutaj).


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy