reklama

Po deszczach droga tonie w wodzie

, Gospodarka, Wiadomości, 14.08.2022 09:24, eł

Dokumentacja dla przebudowy już była, ale jej ważność wygasła. Trzeba robić wszystko od nowa...

Po deszczach droga tonie w wodzie

Droga powiatowa prowadząca z Tłuczani do Łączan przez Ryczów przeszła już niejeden remont w ciągu kilku ostatnich lat. Wciąż jednak pozostają takie jej fragmenty, korzystanie z których nie należy do przyjemnych i bezpiecznych doświadczeń.

A to ważny trakt, którym wiele osób dojeżdża do Krakowa. Kierowcy i mieszkańcy szczególnie uskarżają się na problemy z odcinkami tej trasy w Łączanach.

W pobliżu kościoła w tej miejscowości ulewne deszcze powodują tworzenie się na jezdni zastoisk wodnych, które szczególnie uciążliwe są na skrzyżowaniach z gminnymi drogami. Sprawę poruszył na zebraniu wiejskim sołtys Łączan Mateusz Wełna-Kozioł. Zainteresowała się nią również radna powiatowa Mirosława Zybek, która złożyła poświęconą problemowi interpelację do starosty wadowickiego, apelując o jak najszybsze przeprowadzenie remontu tej drogi i wykonanie jej odwodnienia.

Ponadto kilometrowy odcinek od stopnia wodnego w Łączanach do granicy powiatu krakowskiego w miejscowości Rusocice był zgłoszony i zakwalifikowany w roku 2019 do szkód powodziowych, lecz z powodu pandemii nie doczekał się realizacji” - dodała. Zaznaczyła, że sprawa przebudowy tego fragmentu trasy również jest bardzo pilna i nie można z nią zwlekać.

Starosta Eugeniusz Kurdas odpisał, że jeśli chodzi o modernizację drogi i poprawę jej odwodnienia w rejonie kościoła w Łączanach, trzeba będzie najpierw ponownie przygotować projekt tej inwestycji wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami oraz zgłoszeniem robót budowlanych. To wszystko było już zrobione, ale ważność dokumentacji wygasła w ubiegłym roku...

W sprawie remontu drogi powiatowej 1772K na odcinku od stopnia wodnego w Łączanach do granicy powiatu krakowskiego informuję, że powyższe zadanie będzie analizowane przy wyborze zadań do realizacji w 2023 roku, po przyjęciu budżetu powiatu” - zaznaczył.


Foto: Google Street View

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy