reklama
reklama

Nakręcili film o najciekawszych miejscach w mieście

MAGAZYN, Wiadomości, 21.07.2022 17:50, eł

Pokazali w nim mniej znane z lokalnych atrakcji.

Nakręcili film o najciekawszych miejscach w mieście

Młodzi wadowiczanie Patryk Sporysz i Przemek Meres prowadzą w serwisie internetowym YouTube własny kanał WheelBoxing, na którym publikują krótkie filmy o różnorodnej tematyce. Ich najnowsza produkcja to swego rodzaju przewodnik po Wadowicach. Z rozmysłem ominęli w nim jednak najbardziej znane obiekty w mieście, jak Dom Rodzinny Jana Pawła II czy bazylika. Wybrali miejsca, gdzie można wypocząć po ciężkim dniu.

W krótkim, niespełna trzyminutowym nagraniu w telegraficznym skrócie opowiedzieli o trzech lokalizacjach. Jako pierwszą wymienili uruchomioną w tym roku tężnię solankową – pierwszy taki obiekt w całym powiecie wadowickim. Znajduje się ona przy skrzyżowaniu ulic Topolowej i Lipowej.

Następnie opisali atrakcje wadowickiej Wenecji. – Nie mylcie jej z tą prawdziwą, bo tutaj raczej nikt nie pływa gondolami. No… raczej. Jest to miejsce obowiązkowe dla każdego imprezowicza. Śmiało można je porównać do warszawskich schodków, z tą tylko różnicą, że brakuje tutaj… schodków. Ale za to bez żadnych konsekwencji możecie tutaj spożywać alkohol, a w okresie wakacyjnym często natkniecie się na unoszący się w powietrzu zapach ognisk – mówi w filmiku Przemek Meres.

Ostatnim miejscem, do którego odwiedzenia zachęcają młodzi wadowiczanie jest Park Miejski, który po przeprowadzonym kilka lat temu remoncie ma do zaoferowania sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W przyszłości Patryk i Przemek zamierzają wypromować w ten sposób również inne ciekawe – ich zdaniem – miejscówki, nie tylko na terenie Wadowic.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy