reklama
reklama

Za mało miejsc w żłobku. Czy powstanie drugi?

Gospodarka, Wiadomości, 20.07.2022 15:30, eł
Jak się okazuje, są takie plany.
Za mało miejsc w żłobku. Czy powstanie drugi?

Końcem ubiegłego roku w Wadowicach ruszył pierwszy publiczny żłobek o wdzięcznej nazwie Muchomorek. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że jest w nim zbyt mało miejsc. Mamy najmłodszych dzieci nadal mają problem, co zrobić ze swoimi pociechami, gdy nastanie dla nich czas powrotu do pracy. Podczas drugiej rekrutacji przyjęto do nowego żłobka zaledwie... troje malców.

Zapotrzebowanie było, oczywiście, znacznie większe. Rodzice złożyli w sumie 23 podania, z których 20 zostało odrzuconych. Wszystko dlatego, że w żłobku jest zaledwie 12 miejsc. Sprawę poruszył przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz podczas obrad, które odbyły się dzisiaj (20 lipca). - Jest to sytuacja nieakceptowalna i odbiegająca od standardów w ościennych gminach – podkreślał w swojej interpelacji.

Dociekał, czy możliwe jest zwiększenie ilości miejsc w żłobku Muchomorek lub planowana jest budowa nowego. - Jaki byłby koszt inwestycji dla pięćdziesięciorga dzieci? Czy gmina rozważa adaptację pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach na żłobek? Jeśli nie, to jak zamierza wesprzeć rodziców dzieci do lat trzech w opiece nad nimi, zarówno w w najbliższym roku szkolnym, jak i długofalowo? - pytał.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński odparł, że ze względu na duże zainteresowanie istniejącym już żłobkiem, gmina podjęła starania, by uruchomić kolejny. Ma on być zlokalizowany właśnie w budynku Szkoły Podstawowej nr 2, mieszczącej się przy ulicy Sienkiewicza w Wadowicach.

- Były pojęte stosowne rozmowy z dyrekcją, zostały już nawet wykonane prace adaptacyjne i planistyczne, ale czekamy jeszcze na opóźniające się ogłoszenie kolejnej edycji programu Maluch Plus, dlatego że chcemy sfinansować te prace właśnie z tego programu – powiedział. Jak zapewnił, jest tam dość miejsca, by utworzyć nawet dwa oddziały dla maluszków.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kola, 20.07.2022 18:03

W Andrychowie ani jednego żłobka. PORAŻKA