reklama
reklama

To będzie raj dla rowerzystów. Trzeba tylko jeszcze trochę poczekać

Gospodarka, Wiadomości, 19.07.2022 18:11, eł
Niebawem ruszy budowa nowego odcinka trasy Velo Skawa.
To będzie raj dla rowerzystów. Trzeba tylko jeszcze trochę poczekać

Rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Jeszcze trochę, a można będzie jednośladem dojechać znad Jeziora Mucharskiego do stolicy Małopolski. Muszą tylko powstać dwa odcinki trasy Velo Skava, które połączą Świnną Porębę z Podolszem w gminie Zator, co jest już coraz bliższe.

Stamtąd Wiślana Trasa Rowerowa prowadzi do samego grodu Kraka, malowniczo prowadząc wzdłuż królowej polskich rzek.

Na razie istnieje długi na ponad 3 km fragment Velo Skawa, prowadzący od boiska Orlik w Wadowicach do potoku Ponikiewka w Jaroszowicach Zbywaczówce. W ubiegłym roku został on wyremontowany i pokryty asfaltem. Praktycznie gotowy jest już projekt kolejnego odcinka, który z tego miejsca poprowadzi do zapory w Świnnej Porębie.

- Jak potwierdziła nam szefowa Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Katarzyna Węgrzyn-Madeja, budowa trasy do Jeziora Mucharskiego rozpocznie się jeszcze w tym roku, zaraz po otrzymaniu pozwolenia budowlanego, a pierwsi rowerzyści przejadą nową drogą i nowym mostem na Ponikiewce już wiosną - informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

W przyszłym roku ma powstać również dokumentacja projektowa dla aż 21-kilometrowego odcinka Velo Skawa, który połączy Wadowice z Podolszem.


Foto: Pexels

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy