reklama
reklama

Dziury takie, że jazda po nich może zakończyć się tragicznie

Gospodarka, Wiadomości, 20.07.2022 09:55, eł
Ale jest dobra wiadomość.
Dziury takie, że jazda po nich może zakończyć się tragicznie

Stan drogi biegnącej przez Naprawę w powiecie suskim do miejscowości Skawa w nowotarskim woła o pomstę do nieba. Jej nawierzchnia jest popękana i upstrzona dziurami, z których niektóre są są zaiste potężne. Przejazd po nich jest bardzo ryzykowny. W najlepszym razie może skończyć się uszkodzeniem pojazdu, a w najgorszym - poważnym wypadkiem.

- Czy urzędnicy czekają, aż ktoś się zabije? Co najmniej od zimy droga z Naprawy na Skawę wygląda tak, że auto może stracić zawieszenie, a motocyklista, jeśli w nocy nie zauważy głębokości dziur w nawierzchni, życie. Jeżeli dojdzie do wypadku, chętnie przekażę zdjęcia do procesu cywilnego o odszkodowanie od niekompetentnego urzędnika – denerwuje się pan Paweł, któremu często zdarza się pokonywać tę niebezpieczną trasę motocyklem.

Jak jednak udało nam się ustalić, już niebawem powinna ruszyć modernizacja tej drogi. Powiat suski pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład środki na przebudowę kilku powiatowych traktów na terenie gminy Jordanów, w tym właśnie tego, który przecina Naprawę i łączy ją z miejscowością Skawa. W ogłoszonym na wiosnę tego roku przetargu na realizację tych inwestycji najkorzystniejszą ofertę złożyło Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Nowego Targu. Firma powinna przeprowadzić wszystkie objęte przetargiem inwestycje do końca listopada tego roku.
Foto: Facebook/Jordanów - przyjazna grupa

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy