reklama

Ta ulica zmieniła się w dwukierunkową

, Gospodarka, Wiadomości, 20.07.2022 13:13, eł

Mieszkańcy spekulują, czy tak już zostanie. Burmistrz jednak wyraźnie o tym powiedział.

Ta ulica zmieniła się w dwukierunkową

Dobiegła końca rozbudowa ulicy Spółdzielców w Wadowicach, która została przedłużona w ten sposób, by połączyła się z Aleją Matki Bożej Fatimskiej u jej zbiegu z ulicą Poprzeczną. Na ich skrzyżowaniu wybudowano rondo.

Ulica Spółdzielców do niedawna była ślepym zaułkiem wiodącym do kilkunastu domów. Po przebudowie ma stanowić trakt, który pomoże rozładować uciążliwe korki w mieście. Prace zostały już zakończone, ale nie doszło jeszcze do ich odbioru przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Dopóki to nie nastąpi, droga pozostanie zamknięta dla ruchu. Jej otwarcia można się spodziewać najpóźniej za dwa miesiące, jak powiedział dzisiaj (20 lipca) burmistrz Bartosz Kaliński na sesji Rady Miejskiej w Wadowicach. Najwcześniej może to nastąpić za 30 dni. A zatem trzeba jeszcze trochę na to poczekać.

Natomiast już dzisiaj otwarta dla ruchu została ulica Poprzeczna, która w czasie przebudowy skrzyżowania była czasowo zamknięta. Z ustawionych ostatnio nowych znaków drogowych wynika, że stała się ona teraz dwukierunkowa, ale wielu mieszkańców zastanawia się, czy nie jest to tylko rozwiązanie tymczasowe, obowiązujące do czasu udostępnienia ulicy Spółdzielców. Jednak z wypowiedzi burmistrza Bartosza Kalińskiego na ostatniej i poprzedniej sesji Rady Miejskiej jednoznacznie wynika, że organizacja ruchu na Poprzecznej została zmieniona na stałe. Ulica ma już pozostać dwukierunkowa.


Foto: Google Street View

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy