reklama

Mieszkańcy oferują pomoc mężczyźnie, którego złapała Straż Miejska

MAGAZYN, Wiadomości, 18.11.2023 08:13,
Chociaż kradzież drewna jest czynem karalnym, to akcja strażników nie spotkała się ze zbyt przychylną oceną przez mieszkańców.
Mieszkańcy oferują pomoc mężczyźnie, którego złapała Straż Miejska
Szerokim echem w Andrychowie odbiła się piątkowa informacja Straży Miejskiej, że w rejonie Ogródków Działkowych Pańska Góra w Andrychowie na kradzieży drewna zatrzymano 60-letniego mężczyznę. Wynoszącego z lasu kłodę drewna mężczyznę zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

- Za powyższe wykroczenie sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 000 zł - informuje Straż Miejska z Andrychowa.

Chociaż kradzież drewna jest czynem karalnym, to akcja strażników nie spotkała się ze zbyt przychylną oceną przez mieszkańców. Niektórzy sugerują, że stróże prawa powinni przymykać oko na takie sytuacje, bo przecież nie chodzi o jakąś wielką kradzież, a o drewno na opał w zimie. Z drugiej strony strażnicy zrobili to, co do nich należy w takiej sytuacji, skoro doszło do kradzieży. Jak widać, swoją funkcję spełnia też monitoring.Tak czy inaczej, wiele osób zaoferowało pomoc przyłapanemu na kradzieży mężczyźnie. Otrzymaliśmy wiele informacji w tej sprawie, m.in. takiej treści:

"Witam szukam kontaktu z Panem od kradzieży tego drzewa, mają Państwo może z nim jakiś kontakt? Chcielibyśmy mu jakoś pomóc np. przywieźć drzewo na zimę
Byłabym wdzięczna za jakieś namiary na tego Pana"

"Witam czy jest jakaś opcja kontaktu z Panem który 'ukradł' drzewo koło ogródków działkowych w Andrychowie? Chciałbym mu pomóc i osobiście przywiozę mu za darmo tyle drzewa ile będzie potrzebował na zimę."

Do sprawy powrócimy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 18.11.2023 12:38

Trzeba mieć wyjątkowo prymitywny łeb żeby we wszystkim widzieć politykę jak ty tomex i trzeba być wyjątkowym g..... żeby widzieć w człowieku który zabrał z lasu jakiś pokrzywiony konar do ogrzania swojego domu złodzieja.

tomekx, 18.11.2023 11:56

Zimbi to znany w Andrychowie posior.wszystko źle wszystko nie.Nie widzi jak pisiory na górze kłamią, oszukują kradną.

Archanioł Michał, 18.11.2023 11:16

@Zibi33 kolejna wrzuta bez PODPISU ! To się nazywa ODWAGA CYWILNA . MASAKRA.

Zibi33, 18.11.2023 10:47

Jak to czasem się zmienia pod wpływem opinii publicznej ten artykuł o starszym mężczyźnie który zbierał za pewne chrust do ogrzania domu i został na gorącym uczynku zatrzymany przez dzielnych funkcjonariuszy straży miejskiej w Andrychowie miał pierwotnie inny cel redakcja chciała pokazać jakim dobrodziejstwem UM obdarował mieszkańców gminy instalując monitoring w lesie przy asfaltowych alejkach gdyż nikt nie będzie okradał lasu a gdyby nie te kamery temu groźnemu przestępcy uszło by na sucho. Kilka artykułów jak to prężnie działa służba pod nazwą straż miejska w Andrychowie nowy sprzęt w tym nawet skuter śnieżny wychwalanie komendanta taki był cel ale zdziwienie bo opinia publiczna inaczej zareagowała na te wypociny i nie łyka tej propagandy skupiając się na krzywdzie jaka spotyka bezradnego starszego człowieka który tylko chciał za pewne ogrzać swój dom.

Koniczynka, 18.11.2023 10:09

A gdzie jest straż miejska jak codziennie na Lenartowicza kilkanaście samochodów stoi bez prawa parkowania na miejscu dla niepełnosprawnych???!!! I ta sytuacja jest praktycznie przy każdym bloku. Za to jest bardzo duży mandat i punkty karne... Jeszcze niech im helikopter kupią i campera.

Zibi33, 18.11.2023 09:24

Jak przecież straż miejska schwytała groźnego przestępcę na wiosnę się wezmą za handlarki sprzedające bez zezwolenia pietruszkę. Uzbrojeni w nowe skutery elektryczne i skuter śnieżny nic im nie umknie. Żenujące po prostu banda nierobów ale żuli pijących w miejscach publicznych to nie widzą boją się nawet interweniować