reklama
reklama

Kolejna kolosalna nagroda dla dyrektora szpitala

MAGAZYN, Wiadomości, 01.05.2024 18:45, eł
Jeszcze wyższa od ubiegłorocznej.
Kolejna kolosalna nagroda dla dyrektora szpitala

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu Edward Piechulek dostał w ubiegłym roku podwyżkę wynagrodzenia za pracę, a oprócz tego niemałą nagrodę, która wyniosła 78 tys. zł brutto. Kilka dni temu kończąca kadencję Rada Powiatu w Oświęcimiu podjęła uchwałę o wysokości tegorocznej nagrody dla szefa oświęcimskiego ZOZ. Jest ona jeszcze wyższa od poprzedniej.

Miesięczna pensja dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu Edwarda Piechulka to kwota, której niejeden emeryt czy rencista nie dostanie w ciągu całego roku. Jego wynagrodzenie wynosi 29 tys. zł brutto, co rocznie daje kwotę 348 tys. zł brutto. Ale to jeszcze nie wszystko, co dostaje szef ZOZ. Rada Powiatu w Oświęcimiu przyznaje mu również nagrodę roczną. W ubiegłym roku wyniosła ona 78 tys. zł brutto. W tym została jeszcze trochę podniesiona. Wyniesie 82,5 tys. zł brutto.

Oświadczenie majątkowe dyrektora za ubiegły rok nie jest jeszcze dostępne w Internecie. Natomiast w 2022 jego dochody z tytułu zatrudnienia w ZOZ wyniosły łącznie blisko 342,5 tys. zł. Dyrektor ma dom o powierzchni 182 m kw. i wartości ponad 1,1 mln zł, a także niewielkie mieszkanie. Nosi zegarek marki Breitling, wart około 30 tys. zł! Z jego oświadczenia majątkowego za rok 2022 wynika, że Edward Piechulek nie miał wtedy samochodu czy innego pojazdu mechanicznego. A przynajmniej żadnego o wartości powyżej 10 tys. zł, bo tylko takie należy wymienić w tym dokumencie.


Foto: Facebook/Powiat Oświęcimski

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 02.05.2024 08:39

@Feel FREE Te premie to na zasadzie czy się leży czy się stoi premia zawsze się należy …

Feel Free, 01.05.2024 23:29

@cath - że premia za posłuszeństwo ?

cath, 01.05.2024 19:59

Dostał zapewnię nagrodę za to co się stało z III interna.Niby jest a wszyscy wiedzą że jej nie ma.

Feel Free, 01.05.2024 19:10

@Koniczynka - Generalizacja - błąd poznawczy. Ma miejsce wtedy, gdy na bazie określonych jednostkowych przykładów budujemy sobie stereotypowe przekonanie na jakiś temat. Np. "każda koniczyna ma cztery liście", „wszyscy Anglicy to dżentelmeni” , „każdy Arab to terrorysta”, „zawsze mi nie wychodzi”, "każdy wójt to oszust", "wszyscy politycy kłamią", "każdy lekarz bierze łapówki" itd.. Choć bez generalizacji nie da się funkcjonować, to należy mieć do nich dystans możliwy do uzyskania pytaniem: kto (co, gdzie, kiedy itp.) dokładnie? Dzięki temu uwalniamy się od krzywdzących uogólnień. P.S. W Polsce jest wiele przykładów niesprawiedliwości społecznej. W ochronie zdrowia będzie prawdopodobnie coraz gorzej. Z tym się zgadzam. P.S.2 Ludzie umierają. Zdychają zwierzęta, chociaż tu zdania są podzielone. Z terminami jest różnie, w różnych miejscach. Mnóstwo osób traci możliwość pomocy z powodu osób, które się zapisują a nie odwołują wcześniej ustalonych wizyt. Następstwo egoizmu. Można też zostać Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi itd. i mieć dostęp do publicznych placówek bez kolejki. Nikt nam nie obiecywał, że życie jest łatwe i przyjemne, a nawet jeśli to czas dorosnąć. Każdy może próbować zostać dyrektorem szpitala skoro to taka wspaniała fucha, można też uznać, że to układy i nawet nie spróbować.

Koniczynka, 01.05.2024 17:44

Tak działa służba zdrowia. Ludzie zdychają jak muchy a lekarza zarabiają setki tysięcy złotych rocznie... Nie masz układów, znajomości to czekasz miesiącami na wizytę u specjalisty a potem dwa trzy lata na ewentualny zabieg czy operację... Oczywiście jeśli wcześniej nie zdechniesz... A miało być tak pięknie za czasów dziadka Kaczyńskiego... Teraz dziadka już nie ma a w służbie zdrowia będzie prawdopodobnie jeszcze gorzej.