reklama

Sprawca kradzieży drewna na Pańskiej Górze zatrzymany przez strażników

Na sygnale, Wiadomości, 17.11.2023 09:08,
Przydał się monitoring.
Sprawca kradzieży drewna na Pańskiej Górze zatrzymany przez strażników
W czwartek (16.11) około godziny 9:50 operator monitoringu wizyjnego obejmującego teren parku Pańska Góra, zarejestrował kradzież drewna znajdującego się w pobliżu pasa drogowego ulicy Tadeusza Kościuszki na szkodę Zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych Pańska Góra.

- Na miejsce został wysłany patrol strażników, który zatrzymał „na gorącym uczynki” sprawcę 60 letniego mężczyznę mieszkańca Andrychowa, przygotowującego kawałki drewna do dalszego transportu. Drewno zostało w całości odzyskane i zabezpieczone. Za powyższe wykroczenie sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 000 zł - informuje Straż Mirejska z Andrychowa.

To już drugi przypadek w ostatnim tygodniu, gdzie operatorzy monitoringu wykryli usiłowanie kradzieży drewna z nowo powstałych terenów rekreacyjnych. Obecnie ten teren obserwuje 23 kamery monitoringu wizyjnego, które od września bieżącego roku zarejestrowały przypadki wykroczeń drogowych polegających na wjeździe pojazdami na ścieżki parkowe, niszczenie zieleni miejskiej oraz wykorzystywanie urządzeń technicznych niezgodnie z ich przeznaczeniem.

źródło: Straż Miejska Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 21.11.2023 09:38

Znaczy, że ma nielegalny piec kopciuch. Kontrola i do 5000zł grzywny.

Archanioł Michał, 17.11.2023 22:25

słownik: totalna ironia - to nic innego jak zwykła SZYDERA

Archanioł Michał, 17.11.2023 22:24

Ta totalna ironia: wycięto setki drzew by ( niech każdy sobie wstawi kto ?) mogli spacerować, wzdychać achy,ochy, biegać, "włóczyć kije", I JEST OK , CZŁOWIEK W POTRZEBIE zabiera/zbiera porzucone kilka kawałków, ba być może coś zostawili ? ŚCIGA się go jak ....., te tytuły brukowców, TO JEST STRASZNE. W uniesieniu, PRZERAŻAJĄCE.

budowniczy, 17.11.2023 13:11

Chłop wziął kawałek walającego się koło drogi patyka (jak wynika z treści artykułu). Czyli nic nie zdewastował, nie wyciął go. Nawet wózkiem nie wjechał do lasu tylko zaparkował na parkingu. Jak widać ze zdjęcia chłop starszy, który pewnie potrzebował tego drzewa do opału. A informacja prasowa SM jakby dotyczył przekrętu na milion. "Drewno zostało (...) zabezpieczone (...) sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 000 zł " Się panowie dowartościowali. Ścieżka rowerowa nie stanowiąca jakiejś większej całości, bez stojaków dla rowerów, tyrolka dla dzieci do błota, parking bez dojazdu, kiwająca się siłownia, krzaczki borówek na bańkę, ścieżka żwirowa która po pierwszej wiosennej burzy spłynie na parking ROD. Oczko w głowie ....... chorej głowie.

Zibi33, 17.11.2023 13:05

no tak facet chrust w lesie zbierał bo zima idzie to mu wlepią mandat a taki Karpiński wychodzi z aresztu i immunitet dostanie bo kradli miliony no życie w tym kraju jest piękne

Krikol, 17.11.2023 12:04

Państwo krytykujący zastanówcie się, co jak byście komentowali artykuł o złodziejach którzy kradną drzewo z tego terenu. Pewnie zaraz by było co robi SM za co mają medale itd. A jak już złapali "miśka" to też się czepiacie. Jak tu Wam dogodzić?

Tznak, 17.11.2023 10:42

Jak najbardziej odznaczenia oraz awans się należą . No brawo

aniol363, 17.11.2023 09:43

Nie wie ktoś czasem czy są przewidziane jakieś odznaczenia dla tych "strażników"? Ktoś coś?

budowniczy, 17.11.2023 09:23

W końcu za COŚ Ci strażnicy miejscy te medale dostają. Naprawdę jednego przestępcy mniej na ulicach. Chłop teraz zamiast drewnem będzie palił szmatami.