reklama
reklama

Bez reszty wciąga i przenosi widza w bezkres zabajkalskich stepów… „SZAMAN. Spektakl reporterski”

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.11.2023 07:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
SZAMAN. Spektakl reporterski to oryginalne połączenie obrazujących buriackie obrzędy zdjęć filmowych, stand-upu i dramatu. Dopełnieniem całości jest gra na autentycznych syberyjskich instrumentach i śpiew. Inscenizacja ukazuje świat, w którym rytuały szamańskie przeplatają się z rytuałami dnia powszedniego.
Bez reszty wciąga i przenosi widza w bezkres zabajkalskich stepów… „SZAMAN. Spektakl reporterski”

Zapraszamy do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie – 18 listopada br. o godz. 18.00 Monika Mariotti i Arun Milcarz przedstawią spektakl reporterski pt. „Szaman”. Bilety dostępne ===> Kup bilet

REŻYSERIA: Monika Mariotti
OBSADA: Monika Mariotti, Arun Milcarz

Monika, aktorka i reporterka, pojechała na wschód, bo kiedyś, po cudem przeżytym wypadku, obiecała sobie, że zobaczy Bajkał, stepy i właśnie tam znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania.
Arun, pisarz i podróżnik, zapragnął dowiedzieć się jak tam, na wschodzie, rzeczy mają się naprawdę. Kilka lat później po raz pierwszy natknęli się na siebie na ulicach Warszawy. Okazało się, że ich osobne życiowe historie połączył pewien, żyjący osiem tysięcy kilometrów stąd, mężczyzna.

Czełutaj – wioska położona niedaleko rosyjsko-mongolskiej granicy. Tutaj miał mieszkać Bair Rinczinow, uważany za jednego z najmocniejszych buriackich szamanów. Arunowi udało się zamieszkać w domu Baira i przez kilka miesięcy czynnie uczestniczyć w codziennym życiu rodziny Rinczinowów. Monika zaś, miała zostać w Czełutaju raptem kilka dni – bywa tam do dzisiaj i do dzisiaj jest jedyną białą kobietą, której udało się na poważnie wniknąć w subkulturę tamtejszych szamanów.

Opowieść o historii Moniki i Aruna oraz codziennym życiu szamana Baira stanowi ponadto sposobność do podjęcia tak ważkich tematów jak powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze doczesne życie. Z jednej strony porusza i skłania do refleksji, z drugiej zaś, okraszona ironicznym dowcipem Aruna, prowokuje do uśmiechu. Jednakże co najważniejsze, ich wspólnie opowiedziana historia, bez reszty wciąga i od pierwszych chwil przenosi widza w bezkres zabajkalskich stepów.

„Pozwólmy naszym duszom oderwać się od ciał na widowni i zabrać się w tę wyjątkową podróż teatralną, choćby tylko na jeden wieczór.”
/Zuzanna Liszewska – Soloch, Teatrologia INFO/

„Monika Mariotti potrafi skutecznie wzruszyć widza. Są takie momenty w spektaklu, bardzo poruszające, osobiste, które chwytają mocno za serce i nie puszczają.”
/Anna Czajkowska, Teatr dla Wszystkich/

„Czy warto zobaczyć? Warto! Mentalność Buriatów to dla Polaków coś całkowicie innego, obcego i zgoła odmiennego od znanej nam dobrze narracji Zachodu. Ta sztuka przypomina o tym, że choć każdy naród jest inny, w głębi serca wszyscy zadajemy sobie te same egzystencjalne pytania. Mariotti i Milcarz zagorzale szukali na nie swoich własnych odpowiedzi.”
/Malwina Dutkiewicz, Pani RedAktor/

Ceny biletów:
60 zł / normalny
50 zł / ulgowy
(bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom, emerytom, rencistom; przy wejściu na salę widowiskową osoby te będą proszone o okazanie ważnej legitymacji / odpowiedniego dokumentu)
45 zł / grupowy (dla grup liczących co najmniej 10 osób; rezerwacje i sprzedaż biletów grupowych wyłącznie w Kasie MDK w Andrychowie)

Sprzedaż biletów: KASA MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05 lub 512 442 918; mail: [email protected]
Bilety online:www.kultura.andrychow.eu

Organizator: CKiW w Andrychowie- artykuł sponsorowany -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy