reklama

Pijany rowerzysta zaliczył wywrotkę. Na pamiątkę dostał 2500 zł mandatu

Na sygnale, Wiadomości, 13.11.2023 09:27,
Policja informuje, że mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego przewrócił się na jezdnię.
Pijany rowerzysta zaliczył wywrotkę. Na pamiątkę dostał 2500 zł mandatu
W sobotę (11.11) policjanci ruchu drogowego z Wadowic zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Choczni.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący jednośladem, na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego przewrócił się na jezdnię. Od rowerzysty wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało, 33-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem kierujący rowerem został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych - informuje st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Policja przypomina, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym mandatami w kwotach 1000 i 2500 złotych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy