reklama

Kolejowe zmiany – czego można się spodziewać?

MAGAZYN, Wiadomości, 05.09.2023 12:02, eł

Korekta rozkładu, wydłużone kursy, nowy przystanek i autobusy zamiast pociągów.

Kolejowe zmiany – czego można się spodziewać?

Weszła właśnie w życie powakacyjna korekta kolejowego rozkładu jazdy pociągów. Oznacza ona głównie kosmetyczne zmiany godzin kursowania pociągów, ale nie tylko. Nowy rozkład uwzględnia też zastępczą komunikację autobusową, nowe przystanki i połączenia.

Sporej ilości zmian można się spodziewać na linii łączącej Bielsko-Białą z Krakowem. Między innymi powrotu pociągów na odcinku z Bielska do Kęt. Od lipca kursuje tam zastępcza komunikacja autobusowa, która będzie przewozić pasażerów jeszcze do 29 września. Później z kolei autokary zastąpią pociągi na innym odcinku tej trasy – między Leńczami a Wadowicami. Mają kursować od 2 do 18 października. Ponadto pociągi znikają z kolejową zakopianki (a właściwie już znikły). Tam zastępcza komunikacja autobusowa kursuje z Suchej Beskidzkiej do Zakopanego i z powrotem.

Od 19 października ma ruszyć nowe połączenie kolejowe na trasie z Bielska do Kęt. Będzie to pociąg wyjeżdżający ze stolicy Podbeskidzia o 20.25. Kursy niektórych innych zostaną wydłużone. Pociąg kursujący z Krakowa do Wadowic o 16.36 będzie dojeżdżał aż do Bielska-Białej. Zaś wczesnoporanny, który jeździ teraz z Wadowic do stolicy Małopolski, ma startować z Kęt. Będzie stamtąd odjeżdżał o 4.05.

Ciekawostką jest nowy przystanek kolejowy Kraków Grzegórzki, który został już udostępniony do użytkowania. To może być ważna informacja dla tych naszych czytelników, dla których dworzec główny w stolicy Małopolski jest trochę zbyt odległy od celu ich podróży, podobnie jak wcześniejsze stacje. Nowy przystanek znajduje się na estakadzie w pobliżu Hali Targowej przy ulicy Grzegórzeckiej. Blisko jest stamtąd między innymi do Galerii Kazimierz, co może ucieszyć tych mieszkańców naszego regionu, którzy lubią robić w niej zakupy.

Tutaj można sprawdzić aktualne godziny kursowania pociągów.

Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy