reklama
reklama

W trzech miejscach w Kętach zamontowano defibrylatory AED

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 10.05.2024 20:55, INFORMACJA PRASOWA
To inicjatywa strażaków z kęckiej OSP.
W trzech miejscach w Kętach zamontowano defibrylatory AED
Dzięki wsparciu mieszkańców gminy Kęty i lokalnym firmom oraz zaangażowaniu druhów OSP Kęty w realizację i koordynowanie projektu każdy mieszkaniec może teraz podjąć szybką i skuteczną interwencję w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (NZK), co może zdecydować o życiu i śmierci.

Defibrylatory AED to urządzenia, których obecność w przestrzeni publicznej może mieć kluczowe znaczenie w ratowaniu życia. Statystyki nie pozostawiają złudzeń – dziennie w Polsce z powodu NZK traci życie około 90 osób. Jednym z kluczowych czynników decydujących o przeżyciu jest szybka interwencja, dlatego też nasz projekt zakładał zapewnienie dostępu do defibrylatorów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Jedno z nowych urządzeń zostało zainstalowane na płycie Rynku, na wschodniej stronie.

Drugie urządzenie zostało zainstalowane na budynku Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko – Własnościowej na osiedlu Nad Sołą 20 w Kętach.

Natomiast trzecie urządzenie zostało zainstalowane w budynku komisariatu w Kętach.


Strażacy podkreślają, że te strategiczne lokalizacje zapewniają szeroki zasięg działania w przypadku nagłej potrzeby interwencji.

Defibrylatory AED są bardzo łatwe w obsłudze, a ich działanie wspierane jest intuicyjnymi instrukcjami, które są skierowane do każdej osoby, nawet tej w stresie. Dzięki temu każdy, kto znajdzie się w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia, może udzielić profesjonalnej pomocy do przybycia służb medycznych.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, a także wszystkim darczyńcom, którzy przekazali środki na ten cel. Wasza hojność i zaangażowanie uczyniły naszą społeczność bardziej bezpieczną i gotową na wszelkie sytuacje awaryjne. Całość inwestycji projektu wyniosła 22 943,40 zł.

Dziękujemy m.in.:
Grupa Kęty, Alumetal, Rada Dzielnicy Nowe Miasto, Auto Kuźnia Krzysztof Pazdro, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Prafaia Św. Małgorzaty i Katarzyny, Kandydaci PiS do Rady Gminy Kęty 2024, Aksam, Optyk Ewa Kołodziejczyk, Górecki, Haczek, Paszek Szklarstwo, Medical-Team, Sklep Auto-Kuźnia, Śląski Bank Spółdzielczy „Silesia” w Katowicach, Bożena Dworzańska, Zbigniew Sroczyński Kentdruk, Al-Bo, Bieńkowski B, Wyroby Kute Jurecki, Krzysztof Kłosiński, Kacper Potocki, Paweł Karpiński, Ewa Gryniak, Bogdan Bogunia, Cienkosz Maciej, Józef Szafran i inni anonimowi darczyńcy.

Wierzymy, że nasza inicjatywa, trwająca już od 150 lat, przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w naszej Gminie Kęty oraz pomoże uratować życie naszym mieszkańcom. Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi możemy czuć się pewniej i gotowi na każdą ewentualność
- informuje OSP Kęty

źródło: OSP Kęty
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy