reklama
reklama

Urodzinowa Noc w Muzeum za złotówkę

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 10.05.2024 15:54, INFORMACJA PRASOWA
Bilety w cenie 1 zł od osoby można zakupić od soboty w kasie biletowej.
Urodzinowa Noc w Muzeum za złotówkę
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na Noc Muzeów, która przypada 18 maja 2024 r. w dniu 104. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Od 18.00 do 22.00 instytucja będzie otwarta na wyjątkowych zasadach. Na zwiedzających czeka moc atrakcji, m.in. poszerzone oprowadzanie tematyczne i prelekcja o Emilii Wojtyłowej - matce Papieża.

Bilety w cenie 1 zł od osoby można zakupić w kasie biletowej Muzeum od 11 maja br.


Tegoroczna Noc Muzeów zbiegła się w czasie z jednym z najważniejszych wydarzeń w papieskim muzeum – 104. rocznicą urodzin Jana Pawła II. Dlatego to właśnie rodzina Wojtyłów, w której przyszedł na świat przyszły papież, będzie głównym tematem specjalnego oprowadzania przygotowanego z tej okazji. Zwiedzający będą mogli „spotkać się” z Emilią i Karolem Wojtyłami, w postaci których wcielą się pracownicy instytucji. Będą opowiadać o początkach znajomości rodziców Ojca Świętego, o ich przeprowadzce do Wadowic, narodzinach Lolka i jego młodości oraz o domowych zwyczajach i codziennym życiu.

Ostatnim elementem podróży przez ekspozycję stałą będzie krótka prelekcja pt. „Emilia Wojtyłowa – matka papieża”. Przybliży ona tę niezwykłą postać, która miała ogromny wpływ kształtowanie się osobowości i duchowości Karola Wojtyły.

Oprócz oprowadzania z przewodnikiem zaplanowano samodzielne zwiedzanie z możliwością skorzystania z audioprzewodnika.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram wejść można znaleźć na stronie organizatora - domjp2.pl

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy