reklama
reklama

Kolejna niezwykła msza dla dzieci z niepełnosprawnościami

MAGAZYN, Wiadomości, 03.01.2023 11:35, eł
To rozwiązanie dla tych rodziców, którzy obawiają się zabierać pociechy na tradycyjne nabożeństwa.
Kolejna niezwykła msza dla dzieci z niepełnosprawnościami

Andrychowskie stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat wspólnie z parafią Św. Macieja w Andrychowie organizuje raz w miesiącu msze święte, jakich nie ma w całej okolicy. To nabożeństwa przeznczone specjalnie dla wszystkich dzieci z niepełnosprawnościami, w szczególności tych z autyzmem. Kolejne odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia.

Czy tego typu msze są potrzebne? Jak najbardziej! Rodzice dzieci autystycznych czy z inną niepełnosprawnością intelektualną często w ogóle nie zabierają ich do kościoła, z obawy przed reakcją wiernych na niestandardowe zachowanie ich pociech. Mają już na koncie niemiłe doświadczenia w tym zakresie, więc wolą nie prowokować kolejnych przykrych sytuacji.

Jeszcze od wielu z Państwa, tych którzy byli z nami duchem, ale nie ciałem, otrzymuję wiadomości, że borykają się z przełamaniem swoich barier. Jest to w głównej mierze strach przed niezrozumieniem, strach przed zachowaniem Waszych pociech w kościele. Często były to kościoły, w których kiedyś wcześniej, przez niektórych uczestników na tradycyjnej mszy doznaliście stresu, wstydu i niezrozumienia. Pamiętajcie jednak, że KOŚCIÓŁ jest wspólnotą - dla NAS WSZYSTKICH, bez żadnych wyjątków” – czytamy na facebookowej stronie stowarzyszenia.

Podczas nabożeństw specjalnie adresowanych do dzieci z niepełnoprawnościami nikt nie powie rodzicom żadnego z nich złego słowa. Nikt nie będzie strofował ich za podniesiony głos, śmiech czy płacz syna lub córki. Najbliższa taka msza święta, jak już wspomnieliśmy, odbędzie się 8 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Macieja Apostoła w Andrychowie. Początek o godz. 16.00.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bg, 04.01.2023 09:28

* bliska

Mała , 03.01.2023 15:01

Brawo!!! Chociaż jedne Kościół będzie dla WSZYSTKICH a nie tylko dla wybranych…. Sama wybiorę się z Synkiem na Mszę i może nie będziemy nikomu z wiernych przeszkadzać, chodząc po kościele i obserwując z bliska nabożeństwo.