reklama
reklama

Dzieciaki pobierają opłaty za parkowanie w Roczynach

MAGAZYN, Wiadomości, 24.08.2022 09:06, eł

Zaskoczyły niejednego grzybiarza czy zwolennika chodzenia po górach.

Dzieciaki pobierają opłaty za parkowanie w Roczynach

Osoby, które wybierając się do lasu, mają zwyczaj parkować na działce w sąsiedztwie dawnego kamieniołomu w Roczynach, mocno się ostatnio zdziwiły. Dowiedziały się, że jest to płatny parking i za postój na nim muszą zapłacić 10 zł. Opłatę pobierają... dzieci, na oko dziesięcioletnie.

Informację o tej niecodziennej sytuacji zamieścił na Spotted: Andrychów oburzony sprawą internauta, jako ostrzeżenie dla nieświadomych kierowców. „Żadnych znaków i informacji, że to teren prywatny. Gdzie rodzice!!!! Dzieci gonią z kartonikiem!!” - denerwował się autor wpisu.

Post został przyjęty z humorem. Sporo osób uznało, że dzieciaki wykazały się godną podziwu zaradnością i przedsiębiorczością. „Chcą sobie zarobić. Tylko pochwalić takiego pomysłu. Zamiast ganiać bez sensu, zawsze coś uzbierają” - skomentowała pani Beata. Pani Anna z przymrużeniem oka stwierdziła: „Spryt się liczy”, na co inna internautka odparła: „To nie spryt, Pani Aniu, tylko naciąganie. Podjeżdża Pani, nie ma żadnej informacji o płatnym terenie, a kiedy wraca Pani do samochodu, pojawia się pudełeczko z napisem i dzieciaczki mówią, że trzeba zapłacić dychę”.

„Za 15 minut bardzo miła i uśmiechnięta dziewczynka policzyła mi 5 zł. A niech mają dzieciaki na jakieś ciacho” - skomentował pan Jacek. Odpowiedziała mu pani Barbara: „O, to miałeś szczęście, ja parkowałam już kilka razy i zawsze płaciłam po 10 zł. Licząc kilka samochodów dziennie, myślę, że uzbierają nawet na karton ciastek”.


Foto: Spotted: Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 04.09.2022 09:34

@Sąsiadka ale wcale bym się nie zdziwił że rodzic. Prawo jest równe dla wszystkich ! i dla dorosłych i dla dzieci, jakbym nie chciał żeby ktoś mi parkował na mojej działce to bym teren ogrodził nawet sznurkiem albo dałbym tabliczkę TEREN PRYWATNY ZAKAZ PARKOWANIA ! ciekawe co by było jakby np. inne trochę starsze dzieciaki przyszły do Ciebie po "OPŁATĘ" za "OCHRONĘ" czy jak to się tam nazywa, też byś taka miła była ?

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 04.09.2022 06:51

GRATULUJE inicjatywy, chętnie dam nawet 20 złotych

dekar, 25.08.2022 17:55

Jak by to zrobili ich rodzice to zaraz znalazła by się skarbówka , zus i sanepid i biznes klap . Lepiej do tej pracy wykorzystać dzieci . Do tego wcale bym się nie dziwił jak za zarobione pieniądze dzieci kupią sobie papierosy i piwo

Sąsiadka , 25.08.2022 11:50

Powiem szczerze, jestem sąsiadką i bardzo mi przykro z powodu tej nagonki. Po pierwsze żaden spacerowicz, czy grzybiarz, który parkuje w tym miejscu przy odrobinie zdrowego rozsądku nie powinien mieć wątpliwości, że teren w obrębie obejścia czyjegoś domu jest to teren prywatny, a ten teren bardzo wyraźnie jest tak zlokalizowany. Czy ktoś z Państwa chciałby żeby mu obcy ludzie parkowali na podwórzu? Po drugie, to są fajne, sympatyczne dzieci i najwidoczniej również kreatywne i przedsiębiorcze. Może pod koniec wakacji kupią sobie za to nowe adidasy, a może deskorolkę.. Czy naprawdę potrzebne są komentarze o sądach, przestępstwie i wymuszeniach. Trochę życzliwości i zdrowego rozsądku. I nie zapominajmy, że kiedyś sami byliśmy dziećmi.

tomekх, 25.08.2022 08:26

E tam ! nasze sądy ich uniewinnią tak jak Najsztuba.

Burakz wiejskiej , 25.08.2022 06:48

no to te dzieciaki dojedzie teraz pisuarowy US z makiełuszem, zrobią domiar i jeszcze do poprawczaka

tomekх, 24.08.2022 15:56

A można kogoś kopnąć w d... jak mi wejdzie na działkę ? bo przecież to moja prywatna działka ! jak myślisz antymózgu ?

antykubien, 24.08.2022 14:44

I dobrze skoro jest działka prywatna to właściciel może nawet dać opłatę 200 zł! Jak widać najlepiej krytykować wszystko a samemu nic nie robić tylko brać 500 plus

Jarek Z., 24.08.2022 13:27

Na ul. Faustyny w Sułkowicach dzieciaki, też koło 10 lat sprzedawały przy ulicy lemoniadę po 2 zeta:) na ochłodę w upalne dni????trzeba być przedsiębiorczym a nie narzekać, stękać tylko, niech pracują za młodu i uczą się biznesu

oshin22, 24.08.2022 09:48

Hm...Jeśli nie ma informacji o opłatach to "działalność" dzieci można potraktować albo jako zbiórkę publiczną (co bez zezwolenia z ministerstwa jest przestepstwem) albo jako wyłudzenie co jest przestępstwem samo w sobie. Popieram przedziebiorczość młodych ale niech to ma ręce i nogi a nie znamiona czynów z art. 286 par. 1 KK ...I rozumiem, że stosowne zobowiązania podatkowe sa uiszczane.. ;)