reklama

Kolejny przetarg na rewitalizację Pańskiej Góry

, Gospodarka, Wiadomości, 22.08.2022 10:40, eł
Poprzedni został unieważniony.
Kolejny przetarg na rewitalizację Pańskiej Góry

Władze gminy Andrychów nie rezygnują, choć sytuacja z tą inwestycją jest coraz bardziej skomplikowana. Wielomilionowe dotacje przyznane jej realizację wydają się być zagrożone.

Na przełomie lutego i marca tego roku doszło do rozwiązania umowy między wykonawcą rewitalizacji Pańskiej Góry a gminą Andrychów. Odstąpiły od niej obie strony, każda argumentując to poważnymi uchybieniami drugiej. Późniejsze negocjacje między nimi nie doprowadziły do żadnego konsensusu, a w lipcu władze andrychowskiej gminy ogłosiły dwa przetargi związane z przerwaną inwestycją. Pierwszy na wykonanie alejek i zieleńców na Pańskiej Górze, drugi na dokończenie budowy Stawu Anteckiego.

Oba zakończyły się unieważnieniem. Wprawdzie aż cztery firmy chciały wykonać ścieżki w lesie na Pańskiej Górze, ale najtańsza oferta była o 1,5 mln zł wyższa od kwoty, którą gmina zamierzała przeznaczyć na realizację zadania. Nikt natomiast nie palił się do tego, by dokończyć prace przy budowie Stawu Anteckiego. Nie wpłynęła ani jedna oferta.

Teraz władze gminy ogłosiły kolejny przetarg na budowę dróżek z odwodnieniem i oświetleniem, montaż elementów małej architektury oraz utworzenie zieleńców na zboczach Pańskiej Góry. Termin składania ofert upłynie 8 września o godzinie 10.00. Czy jest szansa na to, że tym razem będą one niższe niż poprzednio? Raczej trudno się tego spodziewać, przy rosnącej inflacji i coraz wyższych cenach materiałów budowlanych i energii...

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Fiur, 22.08.2022 18:04

Mam takie pytanie....czy właściciele mieszkań też mogą składać wniosek o 3tyś zł dodatku na węgiel!??? No bo przecież kotłownie właśnie takiego opału używają!

Koniczynka, 22.08.2022 12:46

[email protected] bardzo dobry rzeczowy komentarz. Należy dodać do tego wszystkich radnych którzy głosowali za rewitalizacją Pańskiej góry, śmiesznym stawem anteckiego, kupnem ruiny Bobrowskich, elektrociepłownią... Ci radni za to przecież muszą odpowiedzieć i ponieść konsekwencje!!!!!

django, 22.08.2022 11:06

To jest efekt próżności i pychy wójta Żaka. W gminie gdzie część dróg jest w rozsypce, park miejski ze stawem w centrum jest zaniedbany, jest tyle pilnych potrzeb w gminie to wydaje się pieniądze na tak niepotrzebną i szkodliwą dla lokalnej natury realizacje. "Pycha kroczy przed upadkiem". Tak tak panie Żaku.