reklama

Pochodzący z Andrychowa artysta i jego dziewczyna tworzą wyjątkowe miejsce nad Jeziorem Mucharskim

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.08.2022 15:50, eł

Dla siebie, ale i dla innych.

Pochodzący z Andrychowa artysta i jego dziewczyna tworzą wyjątkowe miejsce nad Jeziorem Mucharskim

Pochodzący z Andrychowa Krystian Ścigalski i jego dziewczyna Dominika Pułapa to artystyczna para, która kocha naturę, a zwłaszcza miejsca, które łączą w sobie piękno gór i wody. Idealny dla siebie skrawek ziemi artyści znaleźli nad Jeziorem Mucharskim, w Łękawicy.

Artyści planują wybudować tam galerię o nazwie h.OMM. - Zaprojektowaliśmy bryłę i wnętrze. Zbudowaliśmy już konstrukcję budynku z metalu i płyt PIR pochodzących z recyklingu. A teraz będziemy zamykać go dużymi oknami przesuwnymi. Została jeszcze podłoga z drewna, kuchnia do gotowania porannego śniadania do łóżka i prysznic na gorące kąpiele, a na ścianach ryciny i inspirująca sztuka polskich artystów. W ogrodzie land art, sauna fińska i wanna na tarasie do morsowania lub przyjemnych kąpieli z drinkiem pod gwiazdami – relacjonuje Krystian, ilustrator tworzący pod pseudonimem WhyDuck.

Powstająca galeria ma być bowiem miejscem nie tylko do prezentowania dzieł sztuki, ale również do kreatywnego wypoczynku na łonie natury. Taką przestrzenią dla uspokojenia ducha. Zarówno dla jej twórców, jak i dla innych. Artyści chcą, aby przyjeżdżali do nich ludzie, których uraduje dostępne tam bogactwo kolorów, kształtów i tekstur. Osoby, które same zechcą w tym miejscu malować lub tworzyć sztukę innego rodzaju, albo zwyczajnie poleniuchować nad wodą.

- Aby jednak to wszystko mogło się wydarzyć, potrzebujemy wsparcia. Wierzymy, że wspólna inicjatywa pomoże nam zrealizować to szybciej i sprawniej – podkreślają artyści. Para założyła zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl, aby zebrać środki na dokończenie budowy i wyposażenie galerii. Nie oczekują jednak, że ludzie będą im wpłacali pieniądze ot tak, po prostu. Każdy darczyńca dostanie od nich kartę rabatową dającą 15 procent rabatu na dwudobowy pobyt w Galerii h.OMM. Zaś 25 osób, które wpłacą najwyższe kwoty, otrzyma dodatkowo ilustracje wykonane przez Krystiana techniką sitodruku na papierze czerpanym o wymiarach 50 x70 cm.

Zbiórka odbywa się tutaj.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy