reklama

Planują zmienić przeznaczenie działek, aby mogła powstać...

, Gospodarka, Wiadomości, 23.08.2022 15:47, eł

Chodzi o zakład termicznego przekształcania odpadów w Andrychowie.

Planują zmienić przeznaczenie działek, aby mogła powstać...

Szykuje się istotna korekta w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Andrychowa. Władze gminy chcą tak zmienić przeznaczenie parcel znajdujących się przy ulicach Strefowej i Biała Droga, by możliwe stało się wybudowanie na nich zakładu zgazowywania odpadów, który przez przeciwników tej inwestycji nazywany jest spalarnią śmieci.

Jak już wcześniej informowaliśmy, 18 sierpnia został wyłożony do wglądu projekt planowanej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Każdy, kto jest zainteresowany sprawą, może się z tymi dokumentami zapoznać. Są one dostępne w pokoju nr 115 andrychowskiego magistratu, w godzinach pracy urzędu. Ponadto zostały one również zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej (tutaj). W wersji papierowej i elektronicznej dokumenty mają być prezentowane do 9 września.

Za tydzień (30 sierpnia) będzie też można wziąć udział w publicznej dyskusji nad przyjętymi w projekcie zmiany planu rozwiązaniami. Odbędzie się ona w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7, o godzinie 14.00.

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie zmiany planu, ma prawo do 23 września wnieść swoje uwagi na ten temat. Dotyczy to również postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko. Uwagi należy składać do burmistrza Andrychowa tradycyjną pocztą na adres Urzędu Miejskiego (Rynek 15, 34-120 Andrychów) lub e-mailem. Można to zrobić także za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj. Wiadomość trzeba opatrzyć imieniem i nazwiskiem lub nazwą jednostki organizacyjnej oraz adresem. Nie można też zapomnieć o oznaczeniu nieruchomości, której uwaga dotyczy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 20.09.2022 16:23

"Spalanie śmieci NIE JEST żadnym rozwiązaniem na kryzys energetyczny. Nawet gdybyśmy spalali WSZYSTKIE śmieci będzie to kropelka w ogromnym morzu potrzeb energii elektrycznej i ciepła. Firmy spalarniane brną jednak w te manipulacje szukając poparcia dla swych trujących instalacji. Fakt nr 1: Ciepło ze spalarni to 0,16% rynku w Polsce. Nawet gdyby teoretycznie spalić (czego zakazują unijne dyrektywy) wszystkie palne frakcje, łącznie z tym co idzie do recyklingu, to będzie to maksymalnie 1% ciepła w Polsce. Fakt nr 2: Nawet gdyby wszystkie obecnie budowane i planowane spalarnie w Polsce spalały śmieci z całą nominalną mocą (2 mln ton śmieci rocznie) to zapewnią raptem ok. 0,5% potrzeb w zakresie energii elektrycznej. Fakt nr 3: Dodatkowo, planowane włączenie spalarni odpadów do systemu EU ETS (a więc objęcia ich opłatami za emisje CO2) spowoduje, że wytwarzana energia elektryczna i ciepło będą znacznie droższe. Słowem, spalanie śmieci w ŻADEN SPOSÓB nie jest remedium na kryzys energetyczny. Spalanie śmieci w żaden sposób nie pomoże nam w zabezpieczeniu "taniego ciepła i energii elektrycznej" z bardzo prostego powodu - ilość wytwarzanej energii ze śmieci jest śladowa. Gdzie zatem leżą rozwiązania? Nie trzeba tu odkrywać przysłowiowej Ameryki. Zgodnie z celami unijnymi ???????? wyznaczonymi przez program REPower EU kierunki w zakresie rozwoju tańszej i czystej energii elektrycznej to energia słoneczna, wiatrowa oraz biogaz, a w zakresie ciepła - pompy ciepła i termomodernizacje. Apelujemy do mediów, aby nie poddawać się manipulacjom lobby spalarnianego, które perfidnie wykorzystuje kryzys energetyczny do promowania spalarni śmieci. Przypominając, jak to jest w BB - prezydent w liście do mieszkańców wspomniał o tym, że z ciepła skorzystają pobliskie szkoły i przedszkola, że spalarnia zmniejszy niską emisję - wiemy, że to tylko puste słowa - żadne z przedszkoli ani szkół w pobliżu (o ironio, niektóre przedszkola są oddalone od planowanej spalarni o mniej niż kilometr, sama radość) nie będą podpięte do ciepła ze spalarni, choćby dlatego, że nie ma do tego technicznych możliwości - analogicznie - żaden z domów, tzw. niskich emiterów." [STOP Spalarni Śmieci w Bielsku-Białej]

FeelFree, 14.09.2022 16:49

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/wojt-gminy-jemielno-odwolana-w-referendum

ashley, 09.09.2022 07:17

6 lipca 2022 r. do Burmistrz Andrychowa dostarczył opinię Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie mgr Rafał Rostecki. FRAGMENT: "Niezależnie od powyższego w związku z brakiem jednoznacznych ram w zakresie zapotrzebowania na instalacje termicznego przekształcania odpadów, co może prowadzić do sytuacji w których w obrębie jednego rejonu powstaje kilka instalacji spalania odpadów, niezbędne jest określenie racjonalnej wydajności tego typu instalacji, aby nie dochodziło do przeszacowania rzeczywistego zapotrzebowania na rynku odpadów. Skutkiem takich sytuacji jest obawa o zapewnienie wystarczających, ciągłych dostaw surowców (jako paliwa), który to argument stanowi jeden z głównych postulatów przeciwników spalarni odpadów. W związku z kierunkiem rozwoju systemu gospodarowania odpadami, polegającym przede wszystkim na znacznie wyższym poziomie odzysku odpadów poprzez ich recykling, co może przyczynić się do ograniczenia dostarczania odpadów najbardziej kalorycznych do instalacji MBP, a dalej na spalarnie odpadów, wskazanym byłaby rzeczywista ocena konieczności powstawania instalacji i sposobu zapewnienia surowców kierowanych do termicznego przekształcania."

FeelFree, 06.09.2022 08:33

https://www.brainyquote.com/quotes/edmund_burke_377528

FeelFree, 30.08.2022 12:33

P.S. myślisz, że radni tego nie wiedzą wszystkiego o czym piszesz ? obrzydliwe...

FeelFree, 30.08.2022 12:32

@robol - wszystko jest sieci... resztę można dopytać na mieście, ludzie mówią o pięknym widoku na staw Anteckiego, asfalt też tam już zrobiony, właściciele firm i składy zarządów to póki co w Polsce są dane jawne, wystarczy kojarzyć fakty publicznie dostępne. Zakolog wytłumaczy dokładniej... albo Archanioł, poza tym jak ktoś mieszka w Andrychowie, a nie w Tokio to raczej wszyscy wiedzą kto jest kto... Osobiście czekam na "fakty" o planowanej instalacji, ułatwi to poznanie prawdziwych zamiarów. Proponuję poza pytaniami na prezentacji składać pytania, wnioski, uwagi i petycje dotyczące "inwestycji" NA PIŚMIE do Urzędu Miasta, to nie zginie w odmętach historii i medialnych manipulacji.

robol, 30.08.2022 10:18

Po drugie ważne pytanie zadawane przez wielu mieszkańców. Nie trzeba pytać Tomusia bo prawdę powie chyba tylko jak zapomni skłamać. Ale trzeba mieć w głowie. „pytam czy i jak dobrze p. Żak, Babski, Ewa Wątroba, Dorota Magiera, Stanisław Prus i inni radni znają tego przedsiębiorcę Andrychowa o jakim piszą śląskie portale????? ""W połowie października mieszkańcy Tychów złożyli do prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby petycję sprzeciwiającą się budowie instalacji beztlenowego przetwarzania odpadów biologicznych. (...) Głównym sprzeciwem wobec budowy biogazowni obok możliwego odoru, jest inwestor – spółka BM Recykling. Pochodząca z Andrychowa firma wybudowała w Siemianowicach Śląskich instalację przetwarzania odpadów do produkcji alternatywnych paliw, jednak ze względu na częste pożary składowanych nieczystości oraz dochodzenia, które ujawniło, że odpady powinny być składowane w innym miejscu, niż faktycznie były Marszałek woj. Śląskiego cofnął firmie pozwolenie na tego typu działalność." https://www.nowinytyskie.pl/prezydent-miasta-tychy-odpowiedzial-na-petycje-w-sprawie-budowy-biogazowni-w-miescie”

robol, 30.08.2022 10:17

Na początek prośba żeby dzisiaj na spotkaniu w sprawie budowy spalarni w Andrychowie Staszkowi i Ewie „puścić ignora”. Według mnie dość się skompromitowali dla tego biznesu Staszek opowiadając że widział podobną spalarnię w Krakowie chociaż w wersjach Tomka to ma być coś czego w Polsce nie ma dotąd a Ewa gadając że od budowy spalarni ubywa śmieci jakie wytwarzają mieszkańcy. Chyba mają „biznes” w tym żeby zachwalać ten biznes bo inaczej tego bredzenia nie da się wytłumaczyć.

Burakz wiejskiej , 25.08.2022 13:06

to się powinno zgłosić do CBA czy tu nie stoi jakaś lapówka za tym bo na to mi wygląda, niech to badają ze 2 lata to napewno się to odwlecze w czasie a żaku już wyleci na pysk z tego um

FeelFree, 25.08.2022 12:46

https://cyfrowa.rp.pl/wizje-przyszlosci/art36613551-chca-dowiercic-sie-do-jadra-ziemi-tania-energia-na-miliony-lat

FeelFree, 25.08.2022 12:46

@beskimaly - mam prośbę, jakbyś to mógł podsunąć Sam Wiesz Komu... wielkie dzięki. Link wyżej.

FeelFree, 24.08.2022 20:16

@oshin22 - wracając do tematu ekologów - Ci którzy poważnie zajmują się takim akcjami to na razie nie traktują w ogóle poważnie tych wypowiedzi kompromitujących nasze władze lokalne, to są na razie takie bajki... nawet tzw. "spalarniowcy" śmieją się z tego co nasze władze wygadują i dają sobie wciskać przez zagraniczne firmy, oraz jakie cuda-niewidy obiecują. Instalacja w Swindon to kot w worku... Nie ma się do czego odnieść, bo nie podano konkretów co do instalacji. A wójt niepoważnie (nic nowego) traktuje obywateli i radnych wychodząc w ogóle ze zmianą planu zagospodarowania nie podając właśnie jaka miałaby tam planować instalacja. Taki podwójny kot w worku. A liczy głównie na bierność obywateli i ślepe posłuszeństwo radnych, którzy różne dziwne rzeczy już głosowali. Nasza rola rozmawiać z radnymi, uświadamiać, wyjaśniać, żądać i pilnować aby głosowali w interesie całej gminy, a nie zaspokajali dziwaczne i drogie zachcianki wójtów. Kontakty do radnych są ogólnie dostępne...

FeelFree, 24.08.2022 19:21

https://m.facebook.com/groups/spalarnie/

oshin22, 24.08.2022 18:18

Wiesz @feel...w przypadku obwodnicy Augustowa też nie byli stroną a zaczęli się przykuwać do drzew w momencie gdy wjechał sprzęt budowlany....W Czarnym Groniu też nie byli stroną a dalej toczą boje z Rusinkiem. A tu sprawa słuszna i warta uwagi i daleko bardziej imho oddziałująca na przyrodę i nic...Mało kasy czy splendoru ? Oczywiście że sami mamy zadbać o swje sprawy ale pomoc z zewnątrz też się przyda...

FeelFree, 24.08.2022 12:50

@oshin22- przywoływani ekolodzy znają sprawę, na tym etapie nie są jeszcze stroną w sprawie, uwagi do projektu mogą zgłaszać natomiast Mieszkańcy, i proponowałbym aby każdy kto mieszka w gminie Andrychów działał w tej sprawie, a nie liczył, że coś zrobi się samo, albo zrobi jakiś usłużny ktoś z kosmosu, lub jacyś ekolodzy, jeden radny, lub zdesperowany internauta. Był czas na złożenie uwag do studium, był czas na oprotestowanie zmiany tego studium. Radni nie zorientowali się nad czym głosują. Nikt inny też nic nie zrobił, dlatego jesteśmy w miejscu, w którym jesteśmy. Niech każdy z nas weźmie odpowiedzialność za swoje życie w swoje ręce... jeśli nie, to może znaleźć się ktoś kto wykorzysta naszą bierność, aby nas "uszczęśliwić" lub użyć do realizacji swoich własnych celów.

Zakolog, 24.08.2022 10:15

Jaccuse...! -Burmistrza Tomasza Żaka o ukrywanie przed Mieszkańcami Andrychowa rzeczywistych celów, służących budowie na terenie Gminy, spalarni odpadów komunalnych, będących w przyszłości źródłem poważnych chorób wśród mieszkańców narażonych na oddziaływanie tej instalacji oraz zapaści społecznej i ekonomicznej społeczeństwa Andrychowa. Twierdzę, że procedura zmiany planu zagospodarowania ma na celu prawne przygotowanie terenów nią objętych do sprzedaży zewnętrznemu inwestorowi, dla uzyskania środków potrzebnych na wykup pozostałości majątku należącego do prywatnej spółki ECA. Jaccuse...! -Część radnych Rady Miejskiej w Andrychowie, iż za sprawą słabości swoich umysłów, nie licząc się z ogólnym interesem mieszkańców Andrychowa umożliwiają miejskiej egzekutywie realizację szkodliwych społecznie planów oraz bezwiedne uleganie prowadzonej przez władzę wykonawczą propagandzie. Zaciemniając w ten sposób możliwości przyczynowo – skutkowego wnioskowania i realistycznej oceny podjętych przez Burmistrza działań. Jaccuse...!-Redaktora Dawidka o brak obiektywizmu i służalczość ! - Do wiadomości przewodniczącego Romana Babskiego – z inspiracji ÉMILE ZOLA

oshin22, 24.08.2022 09:54

I jeszcze jedno. Gdzie są teraz Ci wszyscy ekolodzy z Bystrej...Szukajcie może uda się znaleźć jakiegoś unikatowego konika polnego...albo szkielet jakiegoś dinozauroszczura.. ;)

oshin22, 24.08.2022 09:52

@beskidmały Przytocz prosze może jakiś argument, który obroni tę inwestycje. Może na początek jak będą dostarczane odpady do tego "zakładu" gdzie będą składowane i ile czasu oraz jakąś ekspertyzę o wpływie tego na wody gruntowe?

FeelFree, 23.08.2022 23:29

@beskidmaly - Twoją szczerą chęć do dyskusji na argumenty, to widzimy tutaj wszyscy czytając rzucane przez Ciebie epitety. No cóż w życiu nie zawsze dostajemy co sobie życzymy, ja sobie nie życzę burmistrza tego co sam wiesz którego mam na myśli, tego który obecnie rewitalizuje boisko pod Stawem Anteckiego... aha i chciałbym poznać osobiście Zakologa. Żadna z tych rzeczy nie jest mi na razie dana. Oj dana dana, Ojczyzno lokalna kochana. Hej. Natomiast: kto działa na szkodę gminy to na szczęście rozstrzygną Obywatele Andrychowa przy najbliższych wyborach, o ile tego wcześniej nie orzekną stosowne instytucje. Co do samej instalacji termicznego przetwarzania odpadów to nie było jeszcze takiej gminy w Polsce, w której samo wspomnienie tematu nie powodowałoby ruchów masowych nawet w wyjątkowo drętwych politycznie społecznościach. Więc dziwi mnie to, że osoby, które wymyśliły sobie taką instalację w Andrychowie są nagle zdziwione, że ktoś śmie mieć inne zdanie w tej sprawie niż obywatele, jeden z Oświęcimia, drugi spode Krakowa i trzeci z Sułkowic, co nam tu chcą śmieci z okolicy ściągnąć. Miejsce na wymianę argumentów wyznaczam tutaj, na forum mamNewsa, bo tu wszyscy mogą bez cenzury napisać i przeczytać wszystko o tej sprawie; teraz i za lat kilka. A ty zrób z tym co chcesz... co nie oznacza, że będę z Tobą pisał, będzie kolejka chętnych do wymiany myśli. Jeśli Twoja chęć do dyskusji na argumenty podczas debaty na mamNewsa jest szczera i prawdziwa to jako dyskutanta zastępczego w przedmiotowej sprawie w interesie Obywateli Andrychowa wyznaczam dowolnego dyskutanta z Towarzystwa Na Rzecz Ziemi - kontakt znajdziesz w sieci www.

beskidmaly, 23.08.2022 22:24

Robol- mysle ze jestes spowinowatyv z feer flee a jezeli nie jestescie jednym to zapraszam 2 na jeden w mamnewsa. pokażecie swoja madrosc i wiedzie . pozdrawiam .

szppp, 23.08.2022 21:12

To nie musi „robol” być firma z Izraela. Może być np. jakiś pan kumpel uśmiechniętego miłośnika wojaży do Szwajcarii. Radni wiedzą co mówią ludzie, nie mogą zgrywać id….. nic nie wiedzących, nic nie słyszących. PILNUJ swojego radnego. Nie wiadomo co za bardzo ma powstać. wiadomo tylko że będzie przetwarzać śmieci dużo dalej niż te z naszej gminy!!!!! A rwą się wierni bierni radni do zgody. PILNUJ SWOJEO Radnego zanim twój dom wart połowy ceny z dzisiaj jak rozejdzie się wiadomość że Andrychów jest UTKANY ZE ŚMIECI z Małopolski i Śląska.

robol, 23.08.2022 21:01

po drugie - a co jeśli chodzi o to żeby można było sprzedać działki KOMUKOLWIEK, zarobić a spalarnię według nowej koncepcji wybuduje prywatny,, może polski inwestor a może np. z Izraela. Tylko że TZ może już wtedy być na kolejnym urlopie w Szwajcarii po którym wróci do domku w Krakowie. PS. Firma z Izraela, która kupiła andrychowską galerię kupiła też galerię w Lublinie gdzie...... chcą budować nowoczesną spalarnię.

robol, 23.08.2022 21:01

po drugie - a co jeśli nie chodzi o to żeby można było sprzedać działki KOMUKOLWIEK, zarobić a spalarnię według nowej koncepcji wybuduje prywatny,, może polski inwestor a może np. z Izraela. Tylko że TZ może już wtedy być na kolejnym urlopie w Szwajcarii po którym wróci do domku w Krakowie. PS. Firma z Izraela, która kupiła andrychowską galerię kupiła też galerię w Lublinie gdzie...... chcą budować nowoczesną spalarnię.

robol, 23.08.2022 20:59

"Nieważne czy to będziemy nazywać spalarnią czy zakładem utylizacji. Nieważne czy wybuduje miasto czy prywatny. Ekipie pana Żaka ta inwestycja bez wątpienia jest do czegoś potrzebna. Dla wielu mieszkańców oznacza realna obawę o spadek wartości domów i mieszań jak rozejdzie się wiadomość że np. „Andrychów utkany jest ze śmieci” Bo ma być ogromny zakład za ponad 260 mln zł a nie inwestycja na użytek jednej naszej gminy. "

robol, 23.08.2022 20:59

nie bądź bezczelny beskidmaly. Wasz mały interes nie ma nic wspólnego z interesem gminy

beskidmaly, 23.08.2022 20:51

Feer Free - bardzo chcialbym cie spotkac i poznac , bo tyle ile ty robisz złego dla gminy Andrychow to taki jak ty to jeszcze sie nie narodził. Myslisz ,ze jestes wszechwiedzacy ,a jestes "kawał fajnego chlopa" i mniej nisz zero". Jezeli jestes na tle odwazny i masz tak wielką wiedze to umowmy sie w mamanewsa na debate na argumenty .Jestem do twojej dyspozycji. Pozdrawiam .!

Archanioł Michał, 23.08.2022 20:38

Kupujcie, wklejajcie w soją pocztę i wysyłajcie

Archanioł Michał, 23.08.2022 20:37

Na podstawie art. 18.1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, wnoszę o uszczegółowienie zawartych w uzasadnieniu projektu uchwały Rady Miejskiej w Andrychowie w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części gminy Andrychów w zakresie parcel położonych w Andrychowie, w granicach obszaru „Andrychów – Biała Droga Strefowa” takich zapisów jak: przedsięwzięcia służące optymalizacji gospodarką odpadami – enumeratywne wyliczenie tych przedsięwzięć. Określenie rodzaju planowanego zakładu termicznego przekształcenia odpadów komunalnych, poprzez wskazanie metody ich przekształcania oraz jeśli to dotyczy wskazanie konkretnego generatora – numer patentu lub symbol go opisujący. Podanie powiązanych z zakładem uzupełniających procesów technologicznych. --------------- Oczywiście pod tekstem Z wyrazami szacunku. ______________ Pismo adresujemy do Burmistrza olewając jego formularze lub nie, zanosimy na dziennik podawczy UM lub w wersji bardziej majętnej wysyłamy listem poleconym.

szppp, 23.08.2022 19:14

Nieważne czy to będziemy nazywać spalarnią czy zakładem utylizacji. Nieważne czy wybuduje miasto czy prywatny. Ekipie pana Żaka ta inwestycja bez wątpienia jest do czegoś potrzebna. Dla wielu mieszkańców oznacza realna obawę o spadek wartości domów i mieszań jak rozejdzie się wiadomość że np. „Andrychów utkany jest ze śmieci” Bo ma być ogromny zakład za ponad 260 mln zł a nie inwestycja na użytek jednej naszej gminy.

szppp, 23.08.2022 19:14

Andrychów to nie Wiedeń czy nawet Kraków. To mała gmina. Nie mamy całych połaci terenów z dala od skupisk ludzkich. I dlatego zupełnie nie nadajemy się na miejsce takich rewolucyjnych pomysłów. Trudno uwierzyć że ekipa Pana Żaka tego nie wie. Ciekawe kiedy i w jakich okolicznościach dowiemy się o co tu chodzi????

FeelFree, 23.08.2022 18:47

https://gdo.org.pl/oferta/odszkodowania-za-spadek-wartosci-nieruchomosci/

marcin1970, 23.08.2022 18:25

BARDZO WAŻNE - ta sprawa dotyczy także mieszkańców Bulowic i Nidku. Byliby blisko spalarni. Czy wiedzą co im szykuje się?????????

marcin1970, 23.08.2022 18:24

Dla mnie wizja Żaka na temat tego zakładu jest tyle warta co jego wizja przywrócenia pogotowia w Andrychowie czy budowy ronda turbinowego. NIC, ZERO. Mamienie gładkimi opowieściami w których niewiele się kupy trzyma. Co chwilę słyszymy coś co przeczy opowieści sprzed tygodni. Według mnie skończy się na zmianie planu przez BIERNYCH ale WIERNYCH Żakowi radnych żeby potem SPRZEDAĆ DZIAŁKI PRYWATNEMU. Strach się bać co tam będzie. Tyle że Żaka wtedy w Andrychowie być może już w ogóle nie będzie, nawet na chwile nie będzie wpadał tu a jego radni będą beczeć że dali się nabrać

FeelFree, 23.08.2022 18:19

@robol - dokładnie tak. I tylko od tego czy oraz co zrobią z tym fantem i samym Żakiem i jego radnymi obywatele Andrychowa zależy, czy będziemy mieli miasto turystyczne na skraju Parku Krajobrazowego Beskidu Małego, czy spalarnię obcych śmieci, aby milionerzy mogli zarobić gigantyczne pieniądze porównywalne do handlu narkotykami kosztem naszego zdrowia z działania spalarni na osuwisku. Wybór należy do każdego z Was. Bo ja nie ma osobiście wątpliwości co robić...

robol, 23.08.2022 18:08

możliwa odpowiedź : bo może nie chodzi o wybudowanie żadnej instalacji (powie się że nie ma pieniędzy na to) ale taką zmianę żeby można było sprzedać działki KOMUKOLWIEK, zarobić a spalarnię według nowej koncepcji wybuduje prywatny,, może polski inwestor a może np. z Izraela. Tylko że TZ może już wtedy być na kolejnym urlopie w Szwajcarii po którym wróci do domku w Krakowie. PS. Firma z Izraela, która kupiła andrychowską galerię kupiła też galerię w Lublinie gdzie...... chcą budować nowoczesną spalarnię.

robol, 23.08.2022 18:02

Proste pytanie: "Burmistrze proponuje Waszym radnym, aby przegłosowali zmianę pozwalającą na wybudowanie tam DOWOLNEJ instalacji termicznego przetwarzania odpadów. W gazetach opowiada o pionierskiej instalacji, nie podając ani raz jaka to technologia, firma, patent itd. Tajemnica przed obywatelami i radnymi... czemu?"

maniek, 23.08.2022 17:58

"Burmistrze proponuje Waszym radnym, aby przegłosowali zmianę pozwalającą na wybudowanie tam DOWOLNEJ instalacji termicznego przetwarzania odpadów. W gazetach opowiada o pionierskiej instalacji, nie podając ani raz jaka to technologia, firma, patent itd. Tajemnica przed obywatelami i radnymi... czemu? Mają się zgodzić na zmianę ? nie wiedząc na co się zgadzają ? Proponuję zapoznać się z działaniami do jakich zdolne są władze w innych miejscach gdzie władze próbują forsować swoją (lub lobby spalarniowego) wizję gospodarki śmieciami. Choćby Bielsko-Biała... To wielki biznes, wielkie pieniądze, wielka pokusa... ostatni dzwonek, dla ostatnich spalarni w kraju z uwagi na zmiany przepisów i rosnącą świadomość społeczeństwa. Nie dajmy się oszukać !"

FeelFree, 23.08.2022 17:41

ANDRYCHOWIANKI I ANDRYCHOWIANIE, ZOSTAŁ WAM RÓWNO MIESIĄC CZASU NA SKŁADANIE UWAG DO PROJEKTU ZMIANY PLANU ZAGODPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO UMOŻLIWIAJĄCEGO ZBUDOWANIE W ANDRYCHOWIE SPALARNI ŚMIECI. I NIEWIELE WIĘCEJ NA ROZMOWY Z WASZYMI RADNYMI, KTÓRZY BĘDĄ GŁOSOWAĆ ZA LUB PRZECIW TEJ ZMIANIE. STOP SPALARNI W ANDRYCHOWIE ! ZACZNIJCIE DZIAŁAĆ, ABY NIE OGLĄDAĆ, SŁYSZEĆ I CZUĆ DO KOŃCA ŻYCIA KONSEKWENCJI DZISIEJSZEGO UDAWANIA, ŻE WAS I WASZYCH DZIECI TO NIE DOTYCZY ! Burmistrze proponuje Waszym radnym, aby przegłosowali zmianę pozwalającą na wybudowanie tam DOWOLNEJ instalacji termicznego przetwarzania odpadów. W gazetach opowiada o pionierskiej instalacji, nie podając ani raz jaka to technologia, firma, patent itd. Tajemnica przed obywatelami i radnymi... czemu? Mają się zgodzić na zmianę ? nie wiedząc na co się zgadzają ? Proponuję zapoznać się z działaniami do jakich zdolne są władze w innych miejscach gdzie władze próbują forsować swoją (lub lobby spalarniowego) wizję gospodarki śmieciami. Choćby Bielsko-Biała... To wielki biznes, wielkie pieniądze, wielka pokusa... ostatni dzwonek, dla ostatnich spalarni w kraju z uwagi na zmiany przepisów i rosnącą świadomość społeczeństwa. Nie dajmy się oszukać ! Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie zmiany planu rozwiązaniami odbędzie się 30 sierpnia 2022r., w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, o godz. 14:00 w imieniu naszych władz lokalnych serdecznie zapraszam.

FeelFree, 23.08.2022 17:23

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ujawniamy-miliarder-chce-zarobic-na-spalaniu-odpadow-w-lublinie,n,1000308654.html