reklama

Wieża z widokiem na Babią Górę i Tatry

, Gospodarka, Wiadomości, 23.08.2022 09:25, eł

Będzie można wspiąć się na nią jeszcze w tym roku.

Wieża z widokiem na Babią Górę i Tatry

W Jordanowie na Hajdówce powstaje wieża widokowa. Ma to być drewniana konstrukcja wysoka na 18 metrów, z której będzie się roztaczała malownicza panorama Beskidów, a nawet Tatr, doskonale widocznych w pogodne z dni z wyżej położonych części miasta. Oczywiście, można też będzie dzięki niej obejrzeć z góry cały Jordanów.

Dla tych, którzy zapragną dokładniej przyjrzeć się szczegółom krajobrazu, dostępna będzie luneta. Obok znajdą się mapy z opisem widocznych szczytów. Cała konstrukcja zostanie podświetlona. - Wieża będzie stanowić jeden z najważniejszych elementów infrastruktury turystyczno–rekreacyjnej Jordanowa – uważa burmistrz miasta Andrzej Malczewski.

Na jej budowę gminie udało się pozyskać dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Wieża ma być gotowa przed końcem tego roku. Jej projekt wykonała spółka Krzysztofiak&Babiak Architekci.


Foto: Andrzej Malczewski, wizualizacje: Krzysztofiak&Babiak Architekci Sp. z o.o.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 29.08.2022 22:03

18 metrów serio chyba 180 to bymislo sens.