reklama
reklama

Drożej za przedszkola w andrychowskiej gminie

MAGAZYN, Wiadomości, 25.05.2023 14:13, eł
Opłata została zwaloryzowana.
Drożej za przedszkola w andrychowskiej gminie

Jak wiedzą wszyscy rodzice kilkulatków, pobyt dziecka w samorządowym przedszkolu jest darmowy przez 5 godzin dziennie. W tym czasie maluchy realizują bezpłatną podstawę programową. Ale jeśli obydwoje rodzice pracują, dziecko z reguły przebywa w przedszkolu dłużej. I za ten nadprogramowy czas trzeba zapłacić. Od września będzie to kwota wyższa niż teraz.

Obecnie w publicznych przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych w podstawówkach na terenie gminy Andrychów opłata za każdą rozpoczętą szóstą, siódmą i kolejną godzinę wynosi 1,14 zł. Od 1 września ta stawka podskoczy do 1,30 zł.

To konsekwencja obwieszczenia ministra edukacji i nauki opublikowanego w Monitorze Polskim. Ogłoszono w nim, że wskaźnik za korzystanie z wychowania przedszkolnego wynosi 1,144, co wiąże się ze wzrostem od września maksymalnej stawki opłaty za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu do 1,30 zł. Rada Miejska mogła przyjąć inną kwotę, byleby tylko nie przekroczyła tej maksymalnej.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Polityk, 25.05.2023 20:41

Ale Złodzieje nawet na dzieciach zdzierają Ż..........dźi!!!!!!!!!!!!!!!