reklama
reklama

„Gdzie ten remont? Przecież miał być!” - denerwują się andrychowianie

Gospodarka, Wiadomości, 24.05.2023 20:35, eł

Nie mamy dla nich dobrych wiadomości.

„Gdzie ten remont? Przecież miał być!” - denerwują się andrychowianie

Ulica Wandy Malickiej w Andrychowie to jedna z najgorzej utrzymanych ulic w mieście. Całą jej nawierzchnię pokrywają liczne pęknięcia i łaty, a dodatkowo raz po raz pojawiają się w niej nowe dziury. Doraźnie ich łatanie poprawia sytuację tylko częściowo i na krótko.

Jesienią 2021 roku pojawiła się nadzieja na gruntowny remont tej drogi. Urząd Miejski w Andrychowie ogłosił przetarg na realizację pierwszej części inwestycji pod nazwą „Przebudowa ul. Wandy Malickiej wraz z terenami przyległymi w rejonie bloków Krakowska 105 i 107”. Ten pierwszy etap, przeprowadzony w ubiegłym roku, obejmował tylko otoczenie wymienionych budynków wielorodzinnych. Prace związane z samą ulicą miały zostać wykonane w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Mieszkańcy mieli jednak nadzieję, że nie nastąpi to później niż w tym roku. Ponieważ dotąd nie pojawiły się żadne informacje na ten temat, zaczęli się niecierpliwić, o czym pisaliśmy już tutaj. Dopiero teraz dostaliśmy z Urzędu Miejskiego odpowiedź na nasze pytania o przebudowę ulicy Wandy Malickiej.

Przeprowadzenie drugiego etapu tej inwestycji możliwe będzie po zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie gminy. W chwili obecnej brak jest możliwości zabezpieczenia stosownych środków, więc prowadzone będą tylko naprawy bieżące (uzupełnienie ubytków w nawierzchni)” - napisała nam Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa...

Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

django, 25.05.2023 11:15

Za mała ulica, za mało domów, za mało ludzi, za mały elektorat - nie opłaca się.