reklama
reklama

Kompletnie pijana matka zostawiła w domu trójkę dzieci

Na sygnale, Wiadomości, 24.05.2023 14:15, eł

Gdy opieka społeczna ją wezwała, przyjechała z nietrzeźwym kierowcą...

Kompletnie pijana matka zostawiła w domu trójkę dzieci

We wtorek (23 maja) jordanowscy policjanci spotkali się z szokująca sytuacją. Pijana 34-letnia kobieta wyszła z domu, zostawiając w nim bez opieki trójkę dzieci. Kiedy zaś została wezwana do Ośrodka Pomocy Społecznej, przyjechała tam samochodem, za kierownicą którego siedział nietrzeźwy mężczyzna.

Sprawa wyszła na jaw dzięki działaniom Ośrodka Pomocy Społecznej w Jordanowie. We wtorek jedna z jego pracownic udała się do domu 34-letniej kobiety, gdzie zastała tylko trójkę dzieci w wieku siedmiu, dziesięciu i trzynastu lat. Skontaktowała się z ich matką, po czym ta przyjechała do siedziby OPS-u. Uwadze jego pracowników nie mógł umknąć fakt, że kobieta była kompletnie pijana, toteż natychmiast wezwali policję.

Gdy funkcjonariusze sprawdzili jej trzeźwość, okazało się, że miała w organizmie aż 3,6 promila alkoholu! Przy okazji dowiedzieli się, że kobieta nie przyszła do ośrodka pieszo, lecz została tam przywieziona samochodem. Policjanci postanowili zatem przebadać alkomatem również kierowcę. Mężczyzna się na to nie zgadzał, ale kiedy został doprowadzony do jordanowskiego komisariatu, przestał się opierać. W jego przypadku badanie wykazało 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Na szczęście, dzieciom nic się nie stało, kiedy przebywały same w domu. Gdy załoga karetki pogotowia sprawdziła stan ich zdrowia, zostały przekazane pod opiekę członków rodziny. Matka zaś będzie tłumaczyła się ze swojego postępowania przed sądem. Niewykluczone, że będzie musiała też trafić na odwyk.

- Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Wystarczy powiadomić o tym służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Można skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym lub dzielnicowym. W pilnych przypadkach, gdy zagrożone może być życie czy zdrowie, zawsze należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – podkreśla aspirant sztabowy Wojciech Copija, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Foto: KP w Jordanowie

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 25.05.2023 09:46

A co miałeś do roboty w domu ?

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 25.05.2023 09:22

Dobrze, że zostawiła a nie zabrała ze sobą. Teraz będzie miała 800 za 3 os. wychodzi 2400 więc będzie dłużej poza domem, BRAWO PIS

tomekх, 24.05.2023 19:18

Aha :-0 czyli 1) dzieci "pasożytów" mają być gorsze bo mają rodziców patoli i nie należy im się 500+. 2) tylko nieroby i pijaki dostają 500+ na dzieci. 3) rodzice ciężko pracujący nie dostają na dzieci 500+ tylko w zamian są waleni w du.pę... Ps. w domu wszyscy zdrowi ?

Koniczynka, 24.05.2023 17:21

Od stycznia dostanie 2400+ we wrześniu wyprawkę 900+ zasiłki stałe i celowe, jeszcze jedno dziecko zrobi po pijanemu i w nagrodę za nieróbstwo i pijaństwo dostanie emeryturę tak zwaną 4+. I po co robić. Tak PiS docenia pasożytów a ludzi ciężko pracujących walą w du.pe podatkami i drożyzną. Im bardziej w sklepach drogo tym więcej kasy w budżecie z podatków i vatu na pasożytów.

tomekх, 24.05.2023 17:02

Pozdrów mamę i rodzeństwo.

szpp, 24.05.2023 14:22

brawo PIS za wspieranie patoli dać im już teraz 800+